Live3s Logo

Ukraine Soccer Results & Scores

25/10 00:30
FT 
 Lviv
Dnipro 1 
24/10 22:00
FT 
2 Dynamo Kyiv
PFC Oleksandria 
24/10 22:00
FT 
 Olimpic Donetsk
Desna Chernihiv 
24/10 19:00
FT 
1 Vorskla Poltava
Shakhtar Donetsk 
19/10 00:30
FT 
 Dnipro 1
Desna Chernihiv 
18/10 22:00
FT 
1 PFC Oleksandria
Inhulets Petrove 1
18/10 19:00
FT 
 Olimpic Donetsk
Vorskla Poltava 1
18/10 00:30
FT 
1 Zorya
Kolos Kovalyovka 
17/10 22:00
FT 
 Shakhtar Donetsk
Lviv 
17/10 22:00
FT 
 Rukh Vynnyky
Dynamo Kyiv 
17/10 19:00
FT 
 Mynai
Illichivets 
05/10 00:30
FT 
 Kolos Kovalivka
Illichivets 
04/10 22:00
FT 
 Dynamo Kyiv
Zorya 
04/10 22:00
FT 
 Desna Chernihiv
Shakhtar Donetsk 
04/10 19:00
FT 
 Olimpic Donetsk
PFC Oleksandria 1
04/10 00:30
FT 
 Inhulets Petrove
Mynai 1
03/10 22:00
FT 
1 Rukh Vynnyky
Lviv 
03/10 19:00
FT 
1 Dnipro 1
Vorskla Poltava 2
28/09 00:30
FT 
 Desna Chernihiv
Rukh Vynnyky 
28/09 00:30
FT 
 Kolos Kovalivka
Inhulets Petrove 
27/09 22:00
FT 
 Shakhtar Donetsk
Olimpic Donetsk 
27/09 19:00
FT 
 Lviv
Zorya 
27/09 00:30
FT 
 PFC Oleksandria
Dnipro 1 
26/09 22:00
FT 
 Vorskla Poltava
Illichivets 1
26/09 19:00
FT 
1 Mynai
Dynamo Kyiv 
24/09 00:00
FT 
 Rukh Vynnyky
Shakhtar Donetsk 
21/09 00:30
FT 
 Rukh Vynnyky
Kolos Kovalivka 
20/09 22:00
FT 
 Zorya
Shakhtar Donetsk 
20/09 19:00
FT 
 Olimpic Donetsk
Mynai 
20/09 00:30
FT 
 Dynamo Kyiv
Lviv 1
19/09 22:00
FT 
 Inhulets Petrove
Desna Chernihiv 
19/09 19:00
FT 
 PFC Oleksandria
Vorskla Poltava 
19/09 00:00
FT 
 Dnipro 1
Illichivets 1
14/09 00:30
FT 
 Vorskla Poltava
Inhulets Petrove 1
13/09 22:00
FT 
 Zorya
Illichivets 1
13/09 19:00
FT 
 Mynai
PFC Oleksandria 
12/09 22:00
FT 
 Kolos Kovalivka
Lviv 
12/09 19:00
FT 
1 Dnipro 1
Olimpic Donetsk 
12/09 00:00
FT 
 Dynamo Kyiv
Desna Chernihiv 
23/08 22:00
FT 
 Vorskla Poltava
Rukh Vynnyky 
23/08 22:00
FT 
 Vorskla Poltava
Rukh Vynnyky 
23/08 19:00
FT 
 Inhulets Petrove
Dnipro 1 
23/08 19:00
FT 
 Inhulets Petrove
Dnipro 1 
23/08 00:30
FT 
 PFC Oleksandria
Illichivets 
23/08 00:30
FT 
 PFC Oleksandria
Illichivets 
22/08 22:00
FT 
 Desna Chernihiv
Zorya 
22/08 22:00
FT 
 Desna Chernihiv
Zorya 
22/08 00:00
FT 
 Shakhtar Donetsk
Kolos Kovalivka 
22/08 00:00
FT 
 Shakhtar Donetsk
Kolos Kovalyovka 
21/08 22:00
FT 
 Olimpic Donetsk
Dynamo Kyiv 
21/08 22:00
FT 
 Olimpic Donetsk
Dynamo Kyiv 
23/10 16:00
FT 
 Olimpic Donetsk U21
Desna Chernihiv U21 
20/08 16:00
FT 
 Olimpic Donetsk U21
Dynamo Kyiv U21 
21/10 20:00
FT 
 Krystal
Hirnyk Sport 
21/10 20:00
FT 
 Mfk Vodnyk Mikolaiv
Veres Rivne 
21/10 20:00
FT 
 Vpk Agro Magdalinovka
Chernomorets Odessa 
21/10 20:00
FT 
1 Prykarpattya Ivano Frankivsk
Nyva Ternopil 1
21/10 19:30
FT 
 Polissya Zhytomyr
Kremin Kremenchuk 
16/10 22:00
FT 
 Obolon Kiev
Mfk Vodnyk Mikolaiv 
16/10 22:00
FT 
 Fk Avanhard Kramatorsk
Krystal 1
16/10 21:00
FT 
 Prykarpattya Ivano Frankivsk
Vpk Agro Magdalinovka 
16/10 20:00
FT 
 Veres Rivne
Nyva Ternopil 
06/10 00:25
FT 
 Metalist Kharkiv
Polissya Zhytomyr 
01/10 23:30
FT 
 Volyn
Nyva Ternopil 
21/09 23:00
FT 
 Fk Avanhard Kramatorsk
Vpk Agro Magdalinovka 
21/09 21:00
FT 
 Veres Rivne
Prykarpattya Ivano Frankivsk 1
21/09 21:00
FT 
 Hirnyk Sport
Kremin Kremenchuk 
12/09 00:00
FT 
 Chernomorets Odessa
Hirnyk Sport 
11/09 23:30
FT 
 Vpk Agro Magdalinovka
Volyn 
11/09 22:00
FT 
 Ahrobiznes Tsk Romny
Krystal 
20/08 22:00
FT 
1 Cherkashchyna Akademiya
Veres Rivne 2
13/08 22:30
FT 
 Metalurh Zaporizhya
Chernomorets Odessa 
13/08 22:30
FT 
 Balkany Zorya
Inhulets Petrove 
13/08 22:30
FT 
 Metalist Kharkiv
Kremin Kremenchuk 
13/08 22:30
FT 
 Ahrobiznes Tsk Romny
Obolon Kiev 
13/08 22:30
FT 
 Hirnyk Sport
Prykarpattya Ivano Frankivsk 
13/08 22:30
FT 
 Mynai
Volyn 
13/08 22:30
FT 
 Rukh Vynnyky
Fk Avanhard Kramatorsk 
11/08 22:30
FT 
 Cherkashchyna Akademiya
Mfk Vodnyk Mikolaiv 
07/08 22:30
FT 
 Mfk Vodnyk Mikolaiv
Metalurh Zaporizhya 1
07/08 22:30
FT 
 Prykarpattya Ivano Frankivsk
Cherkashchyna Akademiya 1
07/08 22:30
FT 
 Volyn
Hirnyk Sport 
11/10 17:00
FT 
 Dynamo Kyiv U19
Kolos Kovalyovka U19 
30/09 22:30
FT 
 Prykarpattya Ivano Frankivsk
Kolos Kovalyovka 
30/09 22:00
FT 
 Vorskla Poltava
Lviv 
30/09 22:00
FT 
 Desna Chernihiv
Rukh Vynnyky 
30/09 21:00
FT 
 Kryvbas
Niva Vinica 
30/09 20:00
AET 
 Veres Rivne
Mfk Vodnyk Mikolaiv 1
90min [2-2], 120min [4-2],
30/09 20:00
FT 
 Polissya Zhytomyr
Mynai 
30/09 20:00
FT 
 Victoria Mykolaivka
Illichivets 
30/09 19:00
AET 
 Hirnyk Sport
Dnipro 1 
90min [3-3], 120min [3-5],
17/09 23:00
FT 
 Metalurh Zaporizhya
Hirnyk Sport 
16/09 23:00
FT 
 Obolon Kiev
Polissya Zhytomyr 
16/09 22:00
FT 
 Volyn
Prykarpattya Ivano Frankivsk 
16/09 21:00
FT 
 Hirnyk Sport
SC Tavriya 
16/09 21:00
FT 
 Uzhgorod
Ahrobiznes Tsk Romny 
09/09 23:00
AET 
1 Metalurh Zaporizhya
Fk Avanhard Kramatorsk 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [4-3],
08/09 23:00
FT 
 Slavutych
Veres Rivne 
28/08 22:00
FT 
 Chayka K Sr
Polissya Zhytomyr 
26/08 22:50
FT 
1 Kryvbas
Cherkashchyna Akademiya