Live3s Logo

Armenia Soccer Results & Scores

27/10 21:00
FT 
 Urartu 2
Pyunik 2 
24/09 20:30
FT 
 Lernayin Artsakh
Bkma 
21/09 22:30
FT 
 Urartu 2
Ararat Yerevan 2 
21/09 20:45
FT 
 Pyunik 2
Alashkert B Martuni 1
21/09 20:00
FT 
 Shirak Gjumri 2
Ararat Armenia 2 
26/08 20:00
FT 
 Alashkert B Martuni
West Armenia 
19/08 22:30
FT 
 Urartu 2
Shirak Gjumri 2 
19/08 21:15
FT 
 Pyunik 2
Junior Sevan 
14/08 21:30
FT 
 Junior Sevan
Urartu 2 
14/08 21:00
FT 
 Shirak Gjumri 2
Lernayin Artsakh 
02/07 22:30
FT 
 Urartu 2
Van 
01/07 22:00
FT 
 Masis
Torpedo Yerevan 
01/07 21:30
FT 
 Shirak Gjumri 2
Aragats 
28/06 21:30
FT 
 Aragats
Junior Sevan 
28/06 21:30
FT 
 Van
Masis 
25/06 22:00
FT 
 West Armenia
Torpedo Yerevan 
24/06 22:00
FT 
 Ani Yerevan
Van 
24/06 22:00
FT 
 Dilijan
Lernayin Artsakh 
24/06 22:00
FT 
 Junior Sevan
Ararat Yerevan 2 
24/06 21:00
FT 
 Shirak Gjumri 2
Lokomotiv Yerevan 
23/06 23:00
FT 
 Urartu 2
Aragats 
23/06 22:00
FT 
 Masis
Bkma 1
23/06 22:00
FT 
 Pyunik 2
Ararat Armenia 2 
21/06 21:30
FT 
 Van
West Armenia 
20/06 22:00
FT 
 Lernayin Artsakh
Pyunik 2 
20/06 22:00
FT 
 Lokomotiv Yerevan
Junior Sevan 
20/06 22:00
FT 
 Bkma
Ani Yerevan 
20/06 21:30
FT 
 Torpedo Yerevan
Alashkert B Martuni 
19/06 22:00
FT 
 Ararat Yerevan 2
Urartu 2 
19/06 22:00
FT 
 Ararat Armenia 2
Shirak Gjumri 2 
19/06 21:30
FT 
 Aragats
Masis 
17/06 21:30
FT 
 West Armenia
Bkma 
16/06 21:30
FT 
 Dilijan
Pyunik 2 
16/06 21:30
FT 
 Junior Sevan
Ararat Armenia 2 
16/06 21:30
FT 
 Urartu 2
Lokomotiv Yerevan 
16/06 21:30
FT 
 Ani Yerevan
Aragats 
15/06 21:30
FT 
 Masis
Ararat Yerevan 2 
15/06 21:30
FT 
 Alashkert B Martuni
Van 
15/06 21:00
FT 
 Shirak Gjumri 2
Lernayin Artsakh 
12/06 21:30
FT 
 Lokomotiv Yerevan
Masis 
12/06 21:30
FT 
1 Ararat Armenia 2
Urartu 2 1
12/06 21:30
FT 
 Pyunik 2
Shirak Gjumri 2 
12/06 21:15
FT 
 Torpedo Yerevan
Dilijan 
26/10 19:45
FT 
 Lori Vanadzor
Ararat Yerevan 
26/10 19:30
FT 
 Shirak
Alashkert 
26/10 19:30
FT 
 Gandzasar Kapan
Urartu 
25/10 20:00
FT 
 Van
Avan Academy 
19/10 23:00
FT 
 Urartu
Van 
18/10 22:30
FT 
 Ararat Yerevan
Gandzasar Kapan 
18/10 20:00
FT 
 Alashkert
Pyunik 
17/10 20:00
FT 
 Avan Academy
Shirak 
26/09 20:15
FT 
 Shirak
Ararat Yerevan 
24/09 20:30
FT 
 Van
Alashkert 1
23/09 20:15
FT 
 Lori Vanadzor
Pyunik 1
23/09 20:15
FT 
 Gandzasar Kapan
Shirak 
22/09 23:30
FT 
 Urartu
Noah 
15/09 20:45
FT 
 Lori Vanadzor
Van 
13/09 23:00
FT 
 Alashkert
Urartu 
12/09 23:45
FT 
 Gandzasar Kapan
Pyunik 
11/09 23:15
FT 
 Avan Academy
Lori Vanadzor 1
11/09 20:45
FT 
 Noah
Ararat Yerevan 
29/08 20:45
FT 
 Van
Pyunik 
23/08 23:30
FT 
 Pyunik
Urartu 
23/08 22:30
FT 
 Avan Academy
Gandzasar Kapan 
21/08 21:30
FT 
 Alashkert
Noah 
17/08 23:00
FT 
 Urartu
Lori Vanadzor 
16/08 23:30
FT 
 Ararat Yerevan
Pyunik 
16/08 21:30
FT 
 Noah
Shirak 
15/08 21:30
FT 
 Van
Gandzasar Kapan 
14/08 21:30
FT 
 Alashkert
Avan Academy 1
14/07 21:30
FT 
 Avan Academy
Noah 
14/07 21:30
FT 
 Shirak
Alashkert 
07/07 22:20
FT 
 Alashkert
Lori Vanadzor 
07/07 00:00
FT 
 Ararat Yerevan
Avan Academy 
06/07 22:00
FT 
 Noah
Shirak 2
03/07 00:00
FT 
1 Avan Academy
Alashkert 1
02/07 22:00
FT 
 Noah
Ararat Yerevan 
02/07 21:30
FT 
 Shirak
Lori Vanadzor 
01/07 23:00
FT 
 Pyunik
Gandzasar Kapan 
28/06 23:30
FT 
 Urartu
Pyunik 
28/06 21:30
FT 
 Alashkert
Noah 
28/06 21:30
FT 
 Lori Vanadzor
Avan Academy 1
27/06 23:00
FT 
 Ararat Yerevan
Shirak 
21/06 23:30
FT 
 Ararat Yerevan
Alashkert 1
20/06 21:30
FT 
 Shirak
Avan Academy 
20/06 21:30
FT 
 Noah
Lori Vanadzor 
17/06 22:30
FT 
 Gandzasar Kapan
Urartu 
16/06 23:45
FT 
 Ararat Yerevan
Lori Vanadzor 
16/06 21:30
FT 
 Alashkert
Shirak 
15/06 21:30
FT 
 Noah
Avan Academy 
13/06 22:30
FT 
 Gandzasar Kapan
Pyunik 
12/06 21:00
FT 
 Lori Vanadzor
Alashkert 
19/09 23:30
FT 
 Ararat Yerevan
Junior Sevan 
19/09 20:30
FT 
 Shirak
Alashkert 
19/09 20:30
FT 
 Bkma
Lori Vanadzor 
18/09 23:30
FT 
 Urartu
Pyunik 
18/09 20:30
FT 
 West Armenia
Gandzasar Kapan 
10/07 23:00
AET 
 Noah
Avan Academy 1
90min [4-4], 120min [5-5], Penalty [7-6],
24/06 23:45
FT 
1 Gandzasar Kapan
Avan Academy 
24/06 21:30
FT 
1 Noah
Urartu