Live3s Logo

Football Iran Cup Results - Football Iran Cup Live Scores

19/02 19:30
FT 
 Teraktor-Sazi
Mes Krman 
23/12 21:15
AET 
 Naft Masjed Soleyman
Shahin Bushehr 1
90min [2-2], 120min [3-2],
23/12 19:30
FT 
 Shahrdari Mahshahr
Persepolis 
26/11 18:30
AET 
 Navad Urmia
Teraktor-Sazi 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [6-7], Teraktor-Sazi win
17/10 21:20
AET 
 Esteghlal Tehran
Fajr Sepasi 
90min [0-0], 120min [3-0], Esteghlal Tehran win
16/10 22:30
FT 
 Shahin Bushehr
Saipa 
16/10 21:20
FT 
 Zob Ahan
Mes Krman 
16/10 20:50
FT 
 Padideh Mashhad
Naft Masjed Soleyman 
30/09 23:00
AET 
 Pars Jonoubi Jam
Zob Ahan 
90min [1-1], 120min [1-2], Zob Ahan win
30/09 22:45
AET 
 Oxin Alborz
Esteghlal Tehran 
90min [1-1], 120min [1-3], Esteghlal Tehran win
30/09 21:45
AET 
 Khooshe Talaee Sana Saveh
Shahin Bushehr 
90min [2-2], 120min [3-3], Penalty [1-3], Shahin Bushehr win
30/09 21:00
FT 
 Kheybar Khorramabad
Sepahan 
30/09 19:30
FT 
 Mashin Sazi
Persepolis 
30/09 19:30
AET 
 Fajr Sepasi
Foolad Khozestan 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [3-2], Fajr Sepasi win
30/05 00:30
AET 
2 Sepahan
Persepolis 
90min [0-0], 120min [0-1], Persepolis win
18/02 21:45
AET 
 Persepolis
Padideh Mashhad 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [3-1], Persepolis win
31/01 19:30
FT 
 Persepolis
Sepidroud Rasht 
29/01 20:30
FT 
 Damash Gilan FC
Saipa 
02/11 20:45
AET 
 Mes Krman
Sepahan 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [8-9], Sepahan win
01/11 21:00
AET 
 Esteghlal Tehran
Saipa 1
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [1-3], Saipa win
31/10 19:15
AET 
 Mashin Sazi
Damash Gilan FC 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [2-3], Damash Gilan FC win
18/10 22:30
FT 
 Persepolis
Navad Urmia 
05/10 21:15
FT 
 Mes Krman
Siraf Kangan 
05/10 21:05
AET 
 Padideh Mashhad
Foolad Khozestan 
90min [1-1], 120min [3-2], Padideh Mashhad win
04/10 23:00
FT 
1 Esteghlal Khozestan
Sanat-Naft 
04/10 19:15
FT 
 Moghavemat Tehran
Damash Gilan FC 
03/10 01:15
AET 
 Naft Masjed Soleyman
Esteghlal Tehran 
90min [0-0], 120min [0-1], Esteghlal Tehran win
17/09 22:15
FT 
 Nassaji Mazandaran
Shahin Lordegan 
14/09 23:30
AET 
 Sanat-Naft
Teraktor-Sazi 
90min [3-3], 120min [3-3], Penalty [4-3], Sanat-Naft win
14/09 22:10
AET 
 Peykan
Pars Jonoubi Jam 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [5-6], Pars Jonoubi Jam win
14/09 21:00
FT 
 Sepahan
Shahrdari Mahshahr 
14/09 20:30
FT 
 Caspian Qazvin
Mashin Sazi 
14/09 20:30
FT 
 Khouneh Be Khouneh
Siraf Kangan 
14/09 20:00
FT 
 Malavan
Sepidroud Rasht 
13/09 22:00
FT 
 Zob Ahan
Padideh Mashhad 
03/05 22:45
FT 
 Esteghlal Tehran
Khouneh Be Khouneh 
09/03 19:30
AET 
 Esteghlal Khozestan
Khouneh Be Khouneh 
90min [1-1], 120min [1-3], Khouneh Be Khouneh win
30/01 19:15
FT 
 Sanat-Naft
Esteghlal Tehran 
20/12 19:00
FT 
 Esteghlal Tehran
Iran Javan Bushehr 
19/12 19:00
AET 
 Esteghlal Khozestan
Teraktor-Sazi 1
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [4-3], Esteghlal Khozestan win
19/12 19:00
AET 
 Persepolis
Sanat-Naft 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [4-5], Sanat-Naft win
18/12 18:15
FT 
 Gostaresh Folad
Khouneh Be Khouneh 
15/12 20:45
FT 
 Baderan Tehran
Persepolis 
14/11 19:30
FT 
1 Saipa
Teraktor-Sazi 
27/10 19:00
FT 
 Gostaresh Folad
Oxin Alborz 
27/10 18:30
FT 
 Malavan
Esteghlal Khozestan 
27/10 18:30
FT 
 Khouneh Be Khouneh
Siah Jamegan Khorasan 
26/10 21:30
FT 
 Teraktor-Sazi
Fajr Shahid Sepasi 
26/10 19:35
FT 
 Iran Javan Bushehr
Gol Abrisham Tehran 
20/10 21:15
FT 
 Esteghlal Tehran
Nassaji Mazandaran