Live3s Logo

Ukraine Cup Livescore - Ukraine Cup Live Scores & Results

17/09 23:00
FT 
 Metalurh Zaporizhya
Hirnyk Sport 
16/09 23:00
FT 
 Obolon Kiev
Polissya Zhytomyr 
16/09 22:00
FT 
 Volyn
Prykarpattya Ivano Frankivsk 
16/09 21:00
FT 
 Hirnyk Sport
SC Tavriya 
16/09 21:00
FT 
 Uzhgorod
Ahrobiznes Tsk Romny 
16/09 21:00
 
 Mfk Vodnyk Mikolaiv
Chernomorets Odessa 
09/09 23:00
AET 
1 Metalurh Zaporizhya
Fk Avanhard Kramatorsk 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [4-3],
08/09 23:00
FT 
 Slavutych
Veres Rivne 
28/08 22:00
FT 
 Chayka K Sr
Polissya Zhytomyr 
26/08 22:50
FT 
1 Kryvbas
Cherkashchyna Akademiya 
25/06 00:30
AET 
 Illichivets
Vorskla Poltava 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [2-3],
17/06 19:00
FT 
 Mynai
Dynamo Kyiv 
13/03 01:00
FT 
 Desna Chernihiv
Vorskla Poltava 
12/03 01:30
AET 
1 Dynamo Kyiv
Alexandria 
90min [0-0], 120min [1-0],
11/03 21:00
AET 
 Mynai
Inhulets Petrove 1
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [6-5],
30/10 23:00
FT 
 Kolos Kovalyovka
Vorskla Poltava 
30/10 21:00
FT 
 Inhulets Petrove
Dnipro 1 
30/10 20:00
FT 
 Illichivets
Olimpic Donetsk 
30/10 20:00
FT 
 Mynai
Lviv 1
30/10 20:00
FT 
1 Mfk Vodnyk Mikolaiv
Desna Chernihiv 
02/10 23:00
FT 
1 Rukh Vynnyky
Illichivets 
25/09 23:30
AET 
 Obolon Kiev
Hirnyk Sport 
90min [0-0], 120min [0-2], Hirnyk Sport win
25/09 21:00
FT 
 Ahrobiznes Tsk Romny
Dnipro 1 
25/09 21:00
FT 
 Mynai
Volyn 2
25/09 20:00
FT 
 Kremin Kremenchuk
Olimpic Donetsk 
25/09 20:00
FT 
 Mfk Vodnyk Mikolaiv
Chernomorets Odessa 1
25/09 20:00
AET 
 Dinaz Vyshgorod
Alexandria 
90min [0-0], 120min [0-1], Alexandria win
27/08 23:00
FT 
 Inhulets Petrove
Metalist Kharkiv 
27/08 23:00
FT 
 Cherkashchyna Akademiya
Kremin Kremenchuk 
27/08 23:00
FT 
1 Kalush
Mynai 
27/08 22:00
FT 
 Dinaz Vyshgorod
Niva Vinica 
27/08 22:00
AET 
1 Podillya Khmelnytskyi
Volyn 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [4-5], Volyn win
27/08 22:00
FT 
 Veres Rivne
Rukh Vynnyky 1
27/08 22:00
AET 
1 Hirnyk Sport
Metalurh Zaporizhya 1
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [6-5], Hirnyk Sport win
27/08 22:00
FT 
 Mfk Vodnyk Mikolaiv
Prykarpattya Ivano Frankivsk 
27/08 21:00
FT 
 SC Tavriya
Bukovyna Chernivtsi 
20/08 22:30
AET 
 Krystal
Dinaz Vyshgorod 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [2-4], Dinaz Vyshgorod win
20/08 22:00
FT 
 Enerhiya Nova Kakhovka
Bukovyna Chernivtsi 
20/08 22:00
FT 
 Hirnik Kryvyi Rih
Chayka K Sr 
20/08 22:00
FT 
 Veres Rivne
Nyva Ternopil 
20/08 22:00
FT 
1 Podillya Khmelnytskyi
Polissya Zhytomyr 
20/08 22:00
FT 
 Niva Vinica
Nikopol NPGU 
20/08 22:00
FT 
 Kalush
Vpk Agro Magdalinovka 
20/08 21:00
FT 
 SC Tavriya
Real Pharma Ovidiopol 1
16/05 02:00
FT 
 Shakhtar Donetsk
Inhulets Petrove 
17/04 23:35
FT 
 Dnipro 1
Shakhtar Donetsk 
17/04 21:00
FT 
 Inhulets Petrove
Zorya 
07/04 22:00
AET 
1 Shakhtar Donetsk
Dynamo Kyiv 1
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [4-3], Shakhtar Donetsk win
07/04 19:00
FT 
 Lviv Region
Zorya 
07/04 19:00
AET 
 Inhulets Petrove
Karpaty Lviv 1
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [5-4], Inhulets Petrove win
01/11 01:30
AET 
 Desna Chernihiv
Zorya 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [4-5], Zorya win
01/11 01:00
FT 
 Shakhtar Donetsk
Olimpic Donetsk 1
01/11 00:00
FT 
 Slavutych
Karpaty Lviv 
31/10 23:00
FT 
 Chernomorets Odessa
Vorskla Poltava 
31/10 21:00
FT 
1 Inhulets Petrove
Illichivets 1
31/10 20:00
FT 
 Hirnik Kryvyi Rih
Lviv 
31/10 20:00
FT 
 Kalush
Dnipro 1 
31/10 20:00
FT 
 Mynai
Dynamo Kyiv 
27/09 00:00
FT 
 Chernomorets Odessa
PFC Oleksandria 
26/09 23:00
FT 
 Dnipro 1
Volyn