Live3s Logo

LiveScore 16 Sep 2020

16/09 23:00
AET 
 Omonia Nicosia
Crvena Zvezda 
90 minutes[1-1], 120 minutes[1-1], Penalty Kicks[4-2]
17/09 01:00
FT 
 Maccabi Tel Aviv
Dinamo Brest 
17/09 01:00
FT 
 Ferencvarosi TC
Dinamo Zagreb 
17/09 01:00
AET 
 Qarabag
Molde 
90 minutes[0-0], 120 minutes[0-0], Penalty Kicks[5-6]
17/09 02:30
FT 
 Midtjylland
Young Boys 
17/09 00:30
FT 
 Progres Niedercorn
Willem II 
17/09 01:00
FT 
1 Hammarby
Lech Poznan 
17/09 02:00
AET 
 B36 Torshavn
The New Saints 
90 minutes[1-1], 120 minutes[2-2], Penalty Kicks[5-4]
17/09 03:00
FT 
1 Paris Saint Germain
Metz 
17/09 01:00
FT 
 West Bromwich
Harrogate Town 
17/09 02:00
FT 
 Ipswich
Fulham 
17/09 02:45
FT 
 Southampton
Brentford 
17/09 02:45
AET 
 Leeds United
Hull City 
90 minutes[1-1], Penalty Kicks[8-9]
17/09 02:45
FT 
 Bristol City
Northampton Town 
17/09 03:15
FT 
 Everton
Salford City 
17/09 02:45
FT 
 St. Mirren
Celtic 
17/09 06:15
FT 
 Internacional RS
America de Cali 
17/09 06:15
FT 
 Estudiantes Merida
Alianza Lima 
17/09 08:30
FT 
 Bolivar
Palmeiras 
17/09 08:30
FT 
 Univ. Catolica
Gremio 1
17/09 08:30
FT 
 Dep.Independiente Medellin
Caracas FC 
16/09 18:00
FT 
 Leningradets
Ufa 
16/09 21:00
FT 
 Mashuk-KMV
Spartak Tambov 
16/09 22:00
FT 
 Volga Ulyanovsk
Ural Sr 
16/09 22:00
FT 
 Zvezda Perm
PFC Sochi 
17/09 00:00
FT 
 Chernomorets Novorossiysk
Rubin Kazan 
17/09 00:00
FT 
 Rodina Moskva
Spartak Moscow 
17/09 08:30
FT 
 Dallas
Colorado Rapids 
17/09 09:30
 
 Vancouver Whitecaps
Montreal Impact 1
17/09 09:55
FT 
 San Jose Earthquakes
Portland Timbers 
16/09 18:00
FT 
 Tokyo
Oita Trinita 
16/09 18:00
FT 
 Vissel Kobe
Cerezo Osaka 1
16/09 18:30
FT 
 Sagan Tosu
Consadole Sapporo 
16/09 18:30
FT 
 Yokohama F Marinos
Shimizu S-Pulse 1
16/09 17:00
 
 Busan I'Park
Gangwon 
16/09 18:00
FT 
 Incheon United
Seoul 
16/09 18:00
FT 
 Suwon Samsung Bluewings
Pohang Steelers 
16/09 19:00
FT 
 Daegu
Seongnam Ilhwa Chunma 
16/09 18:00
FT 
 Sunshine Coast Wanderers
Brisbane City SC 
16/09 20:00
FT 
 Bayswater City U20
Balcatta U20 
17/09 01:00
FT 
1 Union Gurten
Rheindorf Altach 
16/09 22:30
FT 
 Olimpik Sarajevo
FK Sarajevo 
17/09 02:00
FT 
1 Friburguense Rj U20
Botafogo Rj U20 
17/09 02:00
 
 Resende Rj U20
Cabofriense U20 1
17/09 08:30
FT 
 Corinthians
Bahia 
17/09 06:15
FT 
 CSA Alagoas AL
Cuiaba (MT) 
17/09 06:00
FT 
 Ponte Preta
America Mineiro 
17/09 08:30
FT 
 Fluminense
Atletico Clube Goianiense 
17/09 08:30
FT 
 Brusque
Ceara 
16/09 22:00
FT 
 Neff Supporting Simic U19
Beroe U19 
16/09 22:00
FT 
 Pirin Blagoevgrad U19
Botev Plovdiv U19 
16/09 23:00
FT 
 Palestino
Deportes Iquique 
17/09 04:00
FT 
 Colchagua Cd
Deportes Concepcion 1
16/09 18:00
FT 
 Qingdao Huanghai
Chongqing Lifan 
16/09 20:00
FT 
 Tianjin Teda
Shijiazhuang Ever Bright 
17/09 05:00
FT 
 Cartagines Deportiva SA
Adr Jicaral 
17/09 09:00
FT 
 Ad San Carlos
Deportivo Saprissa 
16/09 22:30
FT 
 Bijelo Brdo
Solin 
16/09 22:30
FT 
 Kustosija
Dubrava Zagreb 
16/09 22:30
FT 
1 Dinamo Zagreb 2
Rudes 
16/09 22:30
FT 
 NK Junak
Croatia Zmijavci 
17/09 01:00
FT 
 Medjimurje
Hrvatski Dragovoljac 
17/09 01:00
FT 
 Zapresic
Orijent Rijeka 1
17/09 00:00
FT 
 AEL Limassol
Omonia Psevda 
17/09 00:00
FT 
 Nea Salamis
Ahironas Liopetriou 
17/09 00:00
FT 
 PAEEK Keryneias
Doxa Katokopias 
17/09 00:00
 
1 Agia Napa
AEP Paphos 
17/09 00:00
FT 
 Karmiotissa Pano Polemidion
Thoi Lakatamias 
16/09 22:00
FT 
 Jiskra Usti Nad Orlici
Zlin 
16/09 22:00
FT 
 Domazlice
Usti nad Labem 
16/09 22:00
FT 
 Sk Vysoke Myto
Prepere 
16/09 22:00
FT 
 Frenstat Pod Radhostem
Banik Ostrava 
16/09 22:00
FT 
 Slovan Velvary
Bohemians 1905 
16/09 22:00
FT 
 Sokol Hostoun
Mlada Boleslav 
16/09 22:00
FT 
1 Velka Bites
Sk Zdirec Nad Doubravou 
16/09 19:00
AET 
 Mlada Boleslav U19
Banik Ostrava u19 
90min [2-2], Penalty [7-6],
17/09 00:00
FT 
 Silkeborg IF
Skive IK 
17/09 00:30
FT 
 Viborg
Kolding IF 
17/09 00:30
FT 
 Esbjerg FB
Herfolge Boldklub Koge 
16/09 23:00
 
 Damso Womens
Nordsjaelland Womens 
17/09 01:00
 
 Chacaritas Sc
Cd Puerto Quito 
17/09 00:00
FT 
1 El Gounah
Smouha SC 
17/09 02:30
FT 
 Wadi Degla SC
Pyramids 
16/09 22:45
FT 
 Kose
Viljandi Jk Tulevik 
17/09 01:30
FT 
 Pohja Tallinna Jk Volta
Kuressaare 2 
17/09 00:00
 
 Flora Tallinn 2
Vandra Jk Vaprus 
16/09 23:00
FT 
 Lootus Kohtla Jarve 2
Helios Tartu 
17/09 01:00
FT 
 Viimsi Mrjk 2
Pohja Sakala 
16/09 22:00
FT 
 Kpv
Mypa 
16/09 23:30
FT 
 Jaro
Ekenas IF Fotboll 
16/09 23:30
FT 
 VPS Vaasa
AC Oulu 1
16/09 23:30
FT 
 Musa
Sjk Akatemia 
16/09 23:30
FT 
 KTP Kotka
Gnistan 
16/09 23:30
FT 
 Ac Kajaani
Mp Mikkeli 
16/09 23:30
FT 
 Freiberg
Neckarsulmer Sport-Union 
16/09 23:30
FT 
 Freiburger
Villingen 
16/09 23:30
FT 
 Tsv Ilshofen
Goppinger Sv 
16/09 23:30
FT 
 Dorfmerkingen
Tsg Backnang 
16/09 23:30
FT 
 Fv Ravensburg
Rielasingen Arlen 
17/09 01:00
FT 
 Waldgirmes
Rot Weiss Hadamar 
17/09 01:30
FT 
 Ksv Baunatal
Buchonia Flieden 
17/09 01:30
FT 
 Hessen Dreieich
Viktoria Griesheim 
17/09 01:30
FT 
1 Gonsenheim
Engers 
17/09 02:00
FT 
 Eddersheim
Sv Zeilsheim 
17/09 01:30
 
 Eintracht Norderstedt
Sv Drochtersen/assel 
17/09 01:30
FT 
 Oberneuland
VfB Oldenburg 
17/09 01:00
FT 
 Ssv Ulm 1846
FSV Frankfurt 
17/09 01:00
FT 
 Tsg Balingen
Bahlinger SC 
17/09 01:00
FT 
 Steinbach
Mainz Am 
17/09 01:30
FT 
 VFB Homberg
Fortuna Koln 
17/09 01:30
FT 
 Koln Am
Rot Weiss Ahlen 
17/09 01:30
 
 Sportfreunde Lotte
Dortmund(am) 
17/09 01:30
FT 
 Sv Rodinghausen
RW Oberhausen 
17/09 01:30
FT 
1 SV Straelen
Preuben Munster 
17/09 01:30
FT 
 Wegberg Beeck
Schalke 04 II 1
17/09 01:30
FT 
 SC Wiedenbruck
Bonner sc 1
17/09 01:30
 
1 Wuppertaler Sv
Fortuna Dusseldorf Ii 
16/09 22:00
FT 
 Soroksar
Szombathelyi Haladas 1
16/09 22:00
FT 
 Dorogi
Szentlorinc Se 
16/09 22:00
FT 
 Deac
Kazincbarcika 
16/09 22:30
FT 
 Kaposvar
Debreceni VSC 
17/09 01:00
FT 
 Nyiregyhaza
Csakvari Tk 
17/09 01:00
FT 
 Ajka
Siofok 
17/09 01:00
FT 
 Vasas
Szolnoki MAV 
17/09 01:00
FT 
 Pecs
Budaorsi Sc 
17/09 01:00
FT 
1 ETO Gyori FC
Bekescsaba 
17/09 00:30
FT 
 Thor Akureyri
Vikingur Olafsvik 
17/09 03:15
FT 
 Throttur
Umf Afturelding 
17/09 03:45
FT 
 Fh Hafnarfjordur U19
Fjolnir U19 1
17/09 02:45
 
1 Cherry Orchard
Ballymun United 
16/09 18:00
FT 
 Omiya Ardija
Avispa Fukuoka 
16/09 12:00
 
 Reinmeer Aomori
Sapporo University 
16/09 13:00
 
 Tonan Maebashi
Vonds Ichihara 
16/09 14:00
 
 Nara Club
Ococias Kyoto Ac 
16/09 14:00
 
 Kanazawa Seiryo University
Toyama Shinjo 
16/09 16:00
 
 Institute Of Fitness
Okinawa Sv 
16/09 18:00
FT 
 Tsukuba University
Tokyo International University 
16/09 18:00
AET 
 Verspah Oita
Miyazaki 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [5-4],
16/09 18:00
FT 
 Maruyasu Industries
Suzuka Unlimited 
16/09 18:00
AET 
 Kumamoto Teachers Football Club
Fukuoka University 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [1-3],
16/09 18:00
FT 
 Tobol Kostanai
Ordabasy 
16/09 23:20
FT 
 Kazma
Al Yarmouk 1
17/09 00:00
FT 
 Liepajas Metalurgs
Spartaks Jurmala 
17/09 06:00
FT 
1 Atlante
Cimarrones De Sonora 1
17/09 08:05
FT 
 Cocodrilos De Tabasco
Celaya 
17/09 10:15
 
 Csyd Dorados De Sinaloa
Correcaminos Uat 
17/09 01:00
FT 
 Zeta
Rudar Pljevlja 
17/09 01:00
FT 
 FK Sutjeska Niksic
Iskra Danilovgrad 
17/09 02:15
FT 
 IRT Itihad de Tanger
Forces Armee Royales 1
17/09 05:00
FT 
 Wydad Casablanca
Raja de Beni Mellal 
16/09 17:00
 
 Magway
Ispe 
16/09 17:00
 
 Shan United
Yangon United 
17/09 00:00
FT 
 Rosenborg U19
Kolstad U19 
17/09 01:30
FT 
 Strindheim Tf U19
Orkla U19 
17/09 02:30
FT 
 Ranheim IL U19
Levanger U19 
16/09 16:00
 
 Ufa Youth
Zenit St.petersburg Youth 
16/09 18:00
 
 Lokomotiv Moscow Youth
Ural Youth 
16/09 19:00
 
 Spartak Moscow Youth
Rostov Youth 
16/09 22:00
 
 Pfc Sochi Youth
Arsenal Tula Youth 
16/09 22:00
FT 
 Namestovo
MSK Zilina 
16/09 22:00
FT 
 Mfk Lokomotiva Zvolen
Nitra 
16/09 22:00
FT 
 Rimavska Sobota
MFK Kosice 
16/09 22:00
FT 
 Javornik Makov
Skf Sered 
16/09 22:00
FT 
 Rohoznik
Malacky 
16/09 22:00
FT 
 Spisske Podhradie
Slavoj Trebisov 
16/09 22:00
FT 
 Besenova
SKM Puchov 
16/09 22:00
FT 
1 Slavoj Spiska Bela
Gerlachov 1
16/09 22:00
FT 
 Lachabadisilahua
FK Pohronie 1
16/09 22:00
FT 
1 Pavlovce Nad Uhom
Tesla Stropkov 
16/09 22:00
FT 
 Tj Druzstevnik Jacovce
Sport Podbrezova 
16/09 22:00
 
 Mfk Kezmarok
Partizan Bardejov 
90min [1-1], Penalty [7-6],
17/09 01:30
FT 
 TJ Spartak Myjava
Trencin 
16/09 22:00
FT 
 Jadran Dekani
NK Triglav Kranj 
16/09 22:00
FT 
 Nk Roltek Dob
Brda 
16/09 22:00
FT 
 Nk Smartno
Nafta 
16/09 22:00
FT 
 Nk Radomlje
NK Rudar Velenje 
16/09 22:00
FT 
1 Bilje
NK Primorje 
17/09 00:00
FT 
 NK Krka
Fuzinar 2
16/09 21:00
FT 
 Mnk Ljubljana
Domzale 
17/09 01:00
FT 
1 Al Shorta Al Qadarif
Hilal Al Fasher 
17/09 01:00
AET 
 Hassleholms If
Rappe Goif 1
90min [0-0], 120min [1-0],
17/09 01:00
FT 
 Ifk Malmo
Vastra Frolunda 
17/09 01:00
FT 
 GIF Sundsvall
Akropolis IF 
17/09 01:00
FT 
 Halmstads
Umea FC 
17/09 01:00
FT 
 IK Brage
GAIS 
17/09 01:00
FT 
 Degerfors IF
Dalkurd Ff 
17/09 01:00
FT 
1 Jonkopings Sodra IF
Orgryte 
17/09 02:15
 
 Sion U21
Breitenrain 
16/09 18:45
FT 
 Chiangmai
Navy 
16/09 19:00
FT 
 Sisaket
Samut Sakhon 
16/09 20:00
FT 
1 Nong Bua Lamphu
Ayutthaya United 
16/09 20:00
FT 
 Nakhon Pathom FC
Chainat 1
16/09 20:00
FT 
 Ranong
Khonkaen FC 
16/09 21:00
FT 
 Phrae United
Lampang 
16/09 21:00
FT 
 Udon Thani
Customs Department FC 
16/09 22:00
FT 
 E.gawafel.s.gafsa
U.s.monastir 
16/09 22:00
AET 
 Us Tataouine
Chebba 1
90min [0-0], 120min [1-1], Penalty [1-4],
16/09 22:05
FT 
 Etoile Metlaoui
Club Sportif Sfaxien 
16/09 22:05
FT 
 Kalaa Sport
Esperance Sportive de Tunis 1
16/09 21:00
FT 
 Hirnyk Sport
SC Tavriya 
16/09 21:00
FT 
 Uzhgorod
Ahrobiznes Tsk Romny 
16/09 21:00
 
 Mfk Vodnyk Mikolaiv
Chernomorets Odessa 
16/09 22:00
FT 
 Volyn
Prykarpattya Ivano Frankivsk 
16/09 23:00
FT 
 Obolon Kiev
Polissya Zhytomyr 
17/09 02:30
 
 Ca Rentistas
Ca River Plate 1
17/09 07:00
 
 Indy Eleven
Louisville City 
17/09 07:00
 
 Hartford Athletic
New York Red Bulls Reserve 
17/09 07:30
FT 
 Miami
Birmingham Legion 
17/09 07:30
 
 Atlanta United 2
Tampa Bay Rowdies 
17/09 09:00
 
 San Antonio
Austin Bold 
17/09 09:00
 
 El Paso Locomotive
Colorado Springs Switchbacks 
17/09 10:00
FT 
 Real Monarchs Slc
Portland Timbers 2 
16/09 20:00
FT 
 Kokand 1912
Metallurg Bekobod 
16/09 20:30
FT 
1 Mashal Muborak
Kuruvchi Bunyodkor 
16/09 19:00
FT 
 Than Quảng Ninh
Viettel FC 1
16/09 20:15
FT 
 Hà Nội FC
Tp Hồ Chí Minh FC 
16/09 16:30
 
 Hercules
Atletico Baleares 
16/09 22:00
FT 
 Cittadella
Piacenza 
16/09 22:00
FT 
 Venezia
Pordenone Calcio Ssd 
16/09 23:00
FT 
 Pas Giannina
Giorgos Karaiskakis 
16/09 23:00
FT 
 Hnk Gorica
Triestina 
16/09 23:00
FT 
 Ludogorets Razgrad
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 
16/09 23:30
FT 
 Virtus Entella
Pontedera 
17/09 00:00
FT 
 Pescara
Ternana 
17/09 00:05
FT 
 Portugalete
CD Izarra 
17/09 00:30
FT 
 Gimnastic Tarragona
Zaragoza 
17/09 00:30
FT 
 Salmantino
Atletico Astorga 
17/09 01:00
FT 
 Barcelona
Girona 
17/09 01:30
FT 
 Atletico Bembibre
Cultural Leonesa 
17/09 02:00
FT 
 Cd Guijuelo
Cd Coria 
17/09 02:00
FT 
 Orihuela CF
Murcia 
17/09 02:30
FT 
 CP Villarrobledo
La Roda CF 
17/09 02:30
FT 
 Ud Rayo Ibense
Eldense 
17/09 02:30
FT 
 Padiham
Clitheroe 
17/09 02:35
FT 
 UD Rotena
Xerez CD 
17/09 02:45
FT 
 Kettering Town
Hemel Hempstead Town 
17/09 02:45
FT 
 Montevarchi
Nerostellati Pratola 
17/09 02:45
FT 
 Montevarchi
Prato 
17/09 03:30
FT 
 Figueres
UE Olot 
17/09 10:00
FT 
1 Diriangen
Jalapa