Live3s Logo

LiveScore 28 Jan 2020

29/01 03:45
FT 
 Aston Villa
Leicester City 
29/01 03:45
FT 
 Luton Town
Derby County 1
29/01 03:45
FT 
 Wigan Athletic
Sheffield Wednesday 
29/01 03:45
FT 
 Hull City
Huddersfield Town 
29/01 03:45
FT 
 Brentford
Nottingham Forest 
29/01 03:45
FT 
 Blackburn Rovers
Queens Park Rangers 
29/01 03:45
FT 
 Leeds United
Millwall 
29/01 03:45
FT 
 Cardiff City
West Bromwich 
29/01 04:00
FT 
 Reading
Bristol City 
29/01 04:00
AET 
1 Tenerife
Athletic Bilbao 1
90 minutes[2-2], 120 minutes[3-3], Penalty Kicks[2-4]
29/01 03:45
AET 
 AC Milan
Torino 
90 minutes[2-2], 120 minutes[4-2]
29/01 01:30
AET 
 Angers SCO
Stade Rennais 
90 minutes[3-3], 120 minutes[4-5]
29/01 01:30
AET 
 ASM Belfortaine
Montpellier 1
90 minutes[0-0], 120 minutes[0-0], Penalty Kicks[5-4]
29/01 01:30
AET 
 Limonest
Dijon 
90 minutes[1-1], 120 minutes[1-2]
29/01 03:55
FT 
 AS Monaco
Saint Etienne 
29/01 04:15
FT 
 Porto
Gil Vicente 1
29/01 03:00
AET 
 Fortuna Sittard
Feyenoord Rotterdam 
90 minutes[1-1], 120 minutes[1-2]
29/01 08:30
FT 
 Universitario de Deportes
Carabobo 
28/01 15:00
FT 
 Shanghai SIPG
Buriram United 
28/01 18:00
FT 
 Seoul
Kedah 1
28/01 18:00
FT 
1 Tokyo
Ceres 
28/01 18:00
FT 
 Kashima Antlers
Melbourne Victory 
28/01 22:40
FT 
 Al Ain
Kuruvchi Bunyodkor 
28/01 23:10
AET 
 Al-Sailiya
Padideh Mashhad 
90 minutes[0-0], 120 minutes[0-0], Penalty Kicks[4-5]
28/01 23:15
FT 
 Al Rayyan
Esteghlal Tehran 
29/01 01:30
FT 
 Al Ahli Jeddah(KSA)
Esteghlal Dushanbe 1
28/01 22:30
FT 
 Sur Club
Hilal Al Quds 
29/01 09:00
AET 
 Toluca
Atlas 
90min [3-2], Aggregate [4-4], Penalty [5-3],
29/01 09:00
FT 
 Pachuca
Venados 
29/01 11:10
AET 
 Csyd Dorados De Sinaloa
Chivas Guadalajara 
90min [0-1], Aggregate [2-2], Penalty [6-5],
29/01 11:10
FT 
 Club Tijuana
Atletico San Luis 1
28/01 19:00
FT 
 As Ain Mlila U21
Mc Alger U21 
28/01 19:00
FT 
 As Khroub U21
Wa Tlemcen U21 
28/01 19:00
FT 
 Aso Chlef U21
Nc Magra U21 
28/01 19:00
FT 
1 Es Setif U21
Usm Alger U21 
28/01 19:00
FT 
 Olympique Medea U21
Usm Annaba U21 
28/01 19:00
FT 
 Om Arzew U21
Asm Oran U21 1
28/01 19:00
FT 
 Rc Arba U21
Usm El Harrach U21 
28/01 19:00
FT 
 Rc Relizane U21
Jsm Skikda U21 
28/01 19:00
FT 
 Usm Bel Abbes U21
Mc Oran U21 
28/01 19:15
FT 
 Mc Ei Eulmau21
Mc Saida U21 
28/01 19:25
FT 
 Tadjenant U21
Mo Bejaia U21 
28/01 19:30
FT 
 Jsm Bejaia U21
A Bou Saada U21 
29/01 08:05
FT 
 Talleres Rem De Escalada
Tristan Suarez 
28/01 23:00
FT 
 Al Ittifaq
Qalali 
28/01 23:00
FT 
1 Isa Town
Bahrain Sc 
29/01 08:00
FT 
 Caucaia Ce
Fortaleza 
29/01 07:00
FT 
 Bahia
Imperatriz Ma 1
29/01 07:00
FT 
 Sport Recife
Central Sc Pe 
28/01 20:00
FT 
 As Fap
Fauve Azur Elite 
28/01 20:00
FT 
 As Matelots
Nternational Sporting De Douala 
28/01 22:00
FT 
 Foncha Street Bamenda
Dynamo De Douala 
28/01 22:00
FT 
 Les Astres De Douala
Ofta Of Kribi 1
28/01 22:00
FT 
 Renaissance Ngoumou
Racing De Bafoussam 
28/01 22:00
FT 
 Unisport Bafang
Stade De Bertoua 
29/01 05:00
FT 
1 Curico Unido
La Serena 
29/01 09:10
FT 
 Deportivo Cali
Atletico Junior Barranquilla 1
29/01 07:00
FT 
 Costa Rica (w)
Panama (w) 
29/01 09:30
FT 
 USA womens
Haiti (w) 
28/01 20:30
FT 
 Abo Qair Semads
El Mansurah 
28/01 20:30
FT 
 Olympic Egy
Pharco 
28/01 20:30
FT 
 El Hammam
Ghazl El Mahallah 
29/01 01:30
FT 
 Wadi Degla SC
El Zamalek 
29/01 03:45
FT 
 Halifax Town
Dover Athletic 
29/01 03:45
FT 
 Ebbsfleet United
Woking 
29/01 03:45
FT 
 Solihull Moors
Barrow 
29/01 03:45
FT 
 Eastleigh
Aldershot Town 
29/01 03:45
FT 
 Kettering Town
Altrincham 
29/01 03:45
FT 
 Alfreton Town
Gloucester City 
29/01 03:45
FT 
 Gateshead
Chester FC 
29/01 03:45
FT 
 AFC Telford United
Blyth Spartans 
29/01 03:45
FT 
 Hemel Hempstead Town
Weymouth 
29/01 03:45
FT 
 Hampton & Richmond
Slough Town 
29/01 03:45
FT 
 Rotherham United
Ipswich 
29/01 03:45
FT 
 Lincoln City
Portsmouth 
29/01 03:45
FT 
 AFC Wimbledon
Burton Albion 
29/01 03:45
FT 
 Milton Keynes Dons
Rochdale 
29/01 03:45
FT 
 Accrington Stanley
Peterborough United 
29/01 03:45
FT 
 Fleetwood Town
Coventry 
29/01 03:45
FT 
 Doncaster Rovers
Southend United 
29/01 04:00
FT 
 Bolton Wanderers
Bristol Rovers 
29/01 04:50
FT 
 Wycombe Wanderers
Blackpool 
29/01 03:45
FT 
 Crewe Alexandra
Leyton Orient 
29/01 03:45
FT 
1 Bradford AFC
Cheltenham Town 
29/01 03:45
FT 
 Northampton Town
Scunthorpe United 1
29/01 03:45
FT 
 Cambridge United
Salford City 
29/01 03:45
FT 
 Colchester United
Swindon 
29/01 03:45
FT 
 Port Vale
Exeter City 
29/01 03:45
FT 
 Walsall
Morecambe 
29/01 03:45
FT 
 Newport County
Macclesfield Town 
29/01 04:15
FT 
 Plymouth Argyle
Crawley Town 
29/01 03:45
FT 
 Barnet
Farsley Celtic 
29/01 03:45
FT 
 Bath City
Concord Rangers 
29/01 03:45
FT 
 Margate
Enfield Town 
29/01 03:45
FT 
 Corinthian Casuals
Bognor Regis Town 
29/01 03:45
FT 
 Brightlingsea Regent
Bishop's Stortford 
29/01 03:45
FT 
 Cheshunt
Bowers Pitsea 
29/01 03:45
FT 
1 Folkestone
AFC Hornchurch 1
29/01 03:45
FT 
 Tamworth
Royston Town 
29/01 03:45
FT 
 Rushden&Diamonds
Needham Market 
29/01 03:45
FT 
 Gosport Borough
Weston Super Mare 1
29/01 03:45
FT 
 Merthyr Town
Hayes&Yeading 
28/01 21:00
FT 
 West Bromwich U23
Hull City U23 
29/01 00:30
FT 
 Gamtel
Fortune 
29/01 01:30
FT 
 Arminia Bielefeld
Bochum 1
29/01 03:30
FT 
 Greuther Furth
St. Pauli 
29/01 03:30
FT 
 SSV Jahn Regensburg
Hannover 96 
29/01 03:30
FT 
1 SV Wehen Wiesbaden
Erzgebirge Aue 
29/01 03:30
FT 
 Boca Juniors Gibraltar
Mons Calpe Sc 
29/01 04:00
FT 
 Firhouse Clover
Killester Donnycarne 
28/01 19:15
FT 
1 Hapoel Kiryat Ono
Hapoel Hod Hasharon 
28/01 20:20
FT 
 Ms Ironi Kuseife
Hapoel Ironi Gedera 
28/01 20:30
 
 Maccabi Bnei Nahf
Tzeirei Sakhnin 
28/01 20:30
FT 
 Maccabi Bnei Raina
Hapoel Sandala Gilboa 1
28/01 20:30
FT 
1 Shimshon Tel Aviv
MS Tseirey Taybe 
28/01 20:30
FT 
 Maccabi Bnei Nahaf Qasem
Tzeirei Sakhnin 
28/01 19:45
FT 
 Ironi Beit Dagan
AS Nordia Jerusalem 
28/01 20:15
FT 
 As Ashdod
Hapoel Marmorek Irony Rehovot 
28/01 21:30
FT 
 Juventus U19
Us Cremonese U19 1
28/01 22:00
FT 
 AL-Sareeh
Al Aqaba Sc 
29/01 00:30
FT 
 Al Ahly
Al-Faisaly 
28/01 17:00
FT 
 Magwe U19
Sagaing United U19 
28/01 13:45
FT 
 Himalayan Sherpa Club
Saraswoti Youth Club 
28/01 17:15
FT 
 Jawalakhel Youth Club
Nepal Army 
28/01 21:00
FT 
 Feyenoord Reserve
Roda Jc Kerkrade Reserve 
29/01 03:45
FT 
 Ards
Harland Wolff Welders 
29/01 03:45
FT 
 Larne
Linfield FC 
29/01 03:45
FT 
 Glentoran
Glenavon Lurgan 
28/01 21:00
FT 
1 Sohar Club
Mrbat 1
28/01 21:35
FT 
 Dhufar
Al Oruba Sur 
28/01 23:15
FT 
 Oman Club
Saham 1
28/01 23:00
FT 
1 Leixoes U23
Belenenses U23 
28/01 20:20
FT 
 Al Khaleej Club
Al Jabalain 
28/01 20:30
FT 
 Al Shoalah
Al Nojoom 
28/01 20:50
FT 
 Najran
Al Thuqbah 
28/01 23:45
FT 
 Hottain
Al Ameade 
28/01 23:50
FT 
 Al Rbeea
Uhud 
29/01 03:45
FT 
 Hibernian
Dundee United 
29/01 03:45
FT 
 Falkirk
Arbroath 
28/01 22:00
FT 
 St Mirren U20
Hamilton R 
28/01 20:00
FT 
 Al Futowa
Al-Wahda Damascus 
28/01 20:00
FT 
 Al ittihad SYR
Teshrin Sc 
28/01 20:00
FT 
 Al-Karamah
Al Nawair 
28/01 20:00
FT 
 Al Shorta Damascus
Al-Wathba Homs 
28/01 20:00
FT 
 Jableh Sc
Al-Jaish Damascus 
28/01 20:00
FT 
 Hutteen Latakia
Al-Jazeera (Jordan) 
28/01 15:00
FT 
 Army United U19
Assumption United U19 
28/01 19:00
FT 
 Buriram United U19
Chiangmai U19 
29/01 06:00
FT 
 Central
National Defense Forces 
29/01 06:00
FT 
 Ac Port Of Spain
Club Sando 
29/01 08:00
FT 
 San Juan Jabloteh
Cunupia 
29/01 08:05
FT 
 La Horquetta Rangers
Point Fortin 
28/01 21:15
FT 
 Ajman
Banni Yas 
28/01 21:15
FT 
 Al-Dhafra
Al-Jazira UAE 
29/01 00:00
FT 
 Al-Wasl
Al Nasr Dubai 
28/01 21:00
FT 
 Mbarara City
Vipers 
28/01 21:30
FT 
 Tooro United
Ura Kampala 
28/01 21:30
FT 
 Proline
Uganda Police 
28/01 21:30
FT 
 Kyetume
Kampala City Council 
28/01 21:30
FT 
 Onduparaka
Busoga United 
28/01 16:05
FT 
 Ansan Greeners
Kolos Kovalyovka 
28/01 16:30
FT 
 Seaford Rangers
The Cove 
28/01 17:00
FT 
 Dynamo Kyiv
Kairat Almaty 
28/01 17:00
FT 
 Gladesville Ryde Magic
Nepean Football Club 
28/01 17:00
FT 
 Volgar-Astrakhan
Ararat Yerevan 
28/01 17:00
FT 
 Western Spirit
Acacia Ridge 
28/01 17:15
FT 
 West Torrens Birkalla
Croydon Kings 
28/01 17:30
FT 
1 Urozhay Krasnodar
Druzhba Maykop 
28/01 17:30
FT 
 Peninsula Power
Bayside United 
28/01 17:30
FT 
 Myanmar womens
Thailand womens 
28/01 18:00
FT 
 Zlate Moravce
Artmedia Petrzalka 
28/01 18:00
FT 
 Aragvi Dusheti
Metalurgi Rustavi 
28/01 18:00
FT 
 Tunari
Voin Tate Numa Glenn 
28/01 19:05
FT 
 Polissya Zhytomyr
Niva Vinica 
28/01 20:00
FT 
 Nordsjaelland
Roskilde 
28/01 20:00
FT 
 Urartu
Alashkert 
28/01 20:00
FT 
 Avangard
Dinamo Minsk 
28/01 20:00
FT 
 Cherno More Varna
Makedonija Gjorce Petrov 
28/01 20:00
FT 
 Pelister Bitola
Tikves Kavadarci 
28/01 20:00
 
 Mynai
Uzhgorod 
28/01 20:00
FT 
 Zlin
Spartaks Jurmala 
28/01 20:05
FT 
 Mizoram
Sikkim Police 
28/01 20:30
FT 
 Arka Gdynia
Struga Trim Lum 
28/01 21:00
FT 
1 Kaiserslautern Am
08 Homburg 
28/01 21:00
FT 
 Tsarsko Selo
Rakow Czestochowa 
28/01 21:00
FT 
 Pulau Pinang
Perak 
28/01 21:00
FT 
 Slask Wroclaw
Liepajas Metalurgs 
28/01 21:00
FT 
 LKS Lodz
FK Napredak Krusevac 
28/01 21:10
FT 
 Belisce
Zrinski Jurjevac 
28/01 21:20
FT 
 Kiyovu
Mukura 
28/01 21:30
FT 
 Italy Womens U19
Sweden Womens U19 
28/01 21:30
FT 
 Tom Tomsk
Fakel Voronezh 
28/01 21:40
FT 
 NK Triglav Kranj
FK Javor Ivanjica 
28/01 21:40
FT 
 Lechia Gdansk
Dinamo Moscow 
28/01 22:00
 
 SK Sigma Olomouc
Gazovik Orenburg 
28/01 22:00
FT 
 Hrvatski Dragovoljac
Maksimir 
28/01 22:00
FT 
 Desna Chernihiv
TSV Hartberg 
28/01 22:00
FT 
 Uzhgorod
Minaj 
28/01 22:00
FT 
1 Morocco Womens
Tunisia womens 
28/01 22:30
FT 
 Illichivets
St.Polten 
28/01 22:30
FT 
 Dnipro 1
Bohemians 1905 
28/01 23:00
FT 
 Lech Poznan
NK Maribor 
28/01 23:15
FT 
 Hammarby
Midtjylland 
28/01 23:40
FT 
 Mattersburg
CD Cova Piedade 
29/01 00:00
FT 
 Partizan Bardejov
Lipany 
29/01 00:30
FT 
 Kustosija
Vinogradar 
29/01 01:00
FT 
 SKU Amstetten
Ask Stvalentin 
29/01 01:00
FT 
 First Vienna
SC Mannsdorf 
29/01 01:00
FT 
 Sv Stripfing Weiden
Favoritner Ac 
29/01 01:00
FT 
 Team Wiener Linien
Bad Voslau 
29/01 01:00
FT 
 Usv Gnas 2
Sv Muhlgraben 
29/01 01:15
FT 
 Deutschlandsberger Sc
Tus Heiligenkreuz 
29/01 01:30
FT 
 Gratkorn
Trofaiach 
29/01 01:30
FT 
 Osc Vellmar
Ksv Hessen Kassel 
29/01 01:30
FT 
 Sv Wienerberger
Kottingbrunn 
29/01 02:00
FT 
 Dornbirn
Alberschwende 
29/01 02:00
FT 
 Halmstads
Tvaakers IF 
29/01 02:00
FT 
 VfB Lubeck
Mecklenburg Schwerin 
29/01 02:00
FT 
 Sportunion Mauer
Ask Ebreichsdorf 
29/01 02:30
FT 
 Koln 2
Spvg Frechen 20 
29/01 03:30
FT 
 Drogheda United
Bohemians 
29/01 03:45
FT 
 Ballinamallard United
Sligo Rovers 
29/01 03:45
FT 
 Shelbourne
Longford Town 
29/01 03:45
FT 
 Hungerford Town
Bracknell Town 
29/01 03:45
AET 
 Maidenhead United
Marlow 
90min [1-1], Penalty [1-3],
29/01 04:00
FT 
 DC United
Montreal Impact 
29/01 05:00
FT 
 Columbus Crew
Vancouver Whitecaps 
29/01 07:00
FT 
 CSA Alagoas AL
Jacyoba Ac 
29/01 08:30
FT 
 Fast Clube/am
Sao Raimundo (AM)