Live3s Logo

LiveScore 27 Nov 2019

28/11 01:55
FT 
 Zenit St Petersburg
Lyon 
28/11 01:55
FT 
 Valencia
Chelsea 
28/11 04:00
FT 
 Liverpool
Napoli 
28/11 04:00
FT 
 Genk
Red Bull Salzburg 
28/11 04:00
FT 
 Barcelona
Borussia Dortmund 
28/11 04:00
FT 
 Slavia Praha
Inter Milan 
28/11 04:00
FT 
 RB Leipzig
Benfica 
28/11 04:00
FT 
 Lille
Ajax Amsterdam 
28/11 03:45
FT 
1 Queens Park Rangers
Nottingham Forest 
28/11 03:45
FT 
 Blackburn Rovers
Brentford 
28/11 03:45
FT 
 Middlesbrough
Barnsley 
28/11 03:45
FT 
 Hull City
Preston North End 
28/11 03:45
FT 
 Sheffield Wednesday
Birmingham 
28/11 04:00
FT 
 West Bromwich
Bristol City 
27/11 19:00
FT 
 Zenit St.Petersburg U19
Lyon U19 
27/11 20:00
FT 
 Slavia Praha u19
Inter Milan U19 
27/11 21:00
FT 
 Krc Genk U19
Red Bull Salzburg U19 
27/11 21:00
FT 
 Valencia U19
Chelsea U19 
27/11 21:00
FT 
1 Lille U19
Ajax Amsterdam U19 
27/11 21:00
FT 
 Barcelona U19
Dortmund U19 
27/11 22:00
FT 
1 Rb Leipzig U19
Benfica U19 
27/11 23:00
FT 
 Liverpool U19
Napoli U19 
27/11 23:00
FT 
1 Paok Saloniki U19
Dynamo Kyiv U19 
27/11 23:00
FT 
 Apoel Nicosia U19
Real Zaragoza U19 
28/11 00:00
FT 
 Domzale U19
Porto U19 
28/11 00:00
FT 
 Slovan Bratislava U19
Glasgow Rangers U19 
28/11 01:00
FT 
1 Sogndal U19
Sheriff U19 1
28/11 03:00
FT 
 Derby County U19
Ia Akranes U19 
27/11 16:00
FT 
 Philippines U23
Myanmar U23 
27/11 20:00
FT 
 Cambodia U23
Timor Leste U23 
27/11 22:30
FT 
 Oman
Bahrain 
28/11 01:00
FT 
 Saudi Arabia
Kuwait 
27/11 20:00
FT 
 Defensores De Belgrano Reserves
Chacarita Juniors Reserves 
27/11 20:00
FT 
 Ferro Carril Oeste Reserves
Ca Brown De Adrogue Reserves 
27/11 20:00
FT 
 Ca Atlanta Reserves
Estudiantes Lp Reserves 
27/11 20:00
FT 
 Ca Ituzaingo Reserves
Real Pilar Reserves 
27/11 20:10
FT 
 Almirante Brown Reserves
Jj Urquiza Reserves 
28/11 04:00
FT 
 Deportivo Armenio Reserves
Ca San Telmo Reserves 
28/11 04:00
FT 
 Sacachispas Reserves
Los Andes Reserves 
28/11 04:00
FT 
 San Martin Burzaco Reserves
Ferrocarril Midland Reserves 
28/11 04:00
FT 
 Uai Urquiza Reserves
Club Comunicaciones Reserves 1
28/11 04:00
FT 
 Villa Dalmine Reserves
Temperley Reserves 
27/11 18:00
FT 
 Junior Sevan
Avan Academy 
27/11 18:00
FT 
 Van
Noia 
27/11 18:30
FT 
1 Lori Vanadzor
Urartu 
27/11 18:30
FT 
1 Gandzasar Kapan
Alashkert 
28/11 02:00
AET 
1 Sv Wienerberger
Sportunion Mauer 
90min [0-0], 120min [0-2], Sportunion Mauer win
28/11 02:00
FT 
 Hellas Kagran
Sv Gerasdorf Stammer 
28/11 02:30
FT 
1 Nussdorfer Ac
Slovan Hac 
28/11 06:15
FT 
 Aurora
Nacional Potosi 
28/11 08:30
FT 
 Real Potosi
Bolivar 1
28/11 02:00
FT 
 Vitoria Da Conquista Ba U20
Csp Youth 
28/11 06:00
FT 
1 Sport Club Recife Youth
Ceara Youth 
28/11 06:30
FT 
 Internacional RS
Goias 
28/11 06:30
FT 
 Chapecoense
Botafogo 
28/11 08:00
FT 
 Bahia
Atletico-MG 
28/11 08:30
FT 
 Atletico Paranaense
Gremio 1
28/11 08:30
FT 
 Corinthians
Avai 
28/11 08:30
FT 
 Flamengo
Ceara 1
27/11 22:00
FT 
 Union Douala
Coton Sport 
27/11 19:35
FT 
 Guangzhou R&F
Beijing Guoan 
27/11 19:35
FT 
 Tianjin TianHai
Dalian Yifang 1
27/11 19:35
FT 
 Hebei Hx Xingfu
Guangzhou Evergrande 
27/11 19:35
FT 
 Shenzhen Jiazhaoye
HeNan JianYe 1
27/11 19:35
FT 
 Beijing Renhe
Shanghai SIPG 1
27/11 19:35
FT 
 Shandong Luneng
Tianjin Teda 
27/11 19:35
FT 
 Chongqing Lifan
Wuhan ZALL 
27/11 19:35
FT 
 ShenHua SVA FC
Jiangsu Sainty 
28/11 06:00
FT 
 Cucuta
Atletico Nacional 
28/11 08:30
FT 
 Deportes Tolima
Atletico Junior Barranquilla 1
27/11 20:30
FT 
 Agia Napa
AEP Paphos 
28/11 01:00
FT 
 Herfolge Boldklub Koge
Aalborg BK 
28/11 06:30
FT 
1 Univ. Catolica
Liga Dep. Universitaria Quito 
28/11 08:45
FT 
1 Barcelona Sporting Club
Sociedad Deportiva Aucas 
27/11 20:30
FT 
1 El Raja Marsa Matruh
El Hammam 1
27/11 20:30
FT 
 Tanta
Smouha SC 
27/11 20:30
FT 
 Tanta
Smouha SC 
27/11 23:00
FT 
 Pyramids
Aswan 
27/11 23:00
FT 
 Pyramids
Aswan 
28/11 05:00
FT 
 Cd Chalatenango
Sonsonate 
28/11 05:00
FT 
 Once Municipal
Jocoro 1
28/11 05:00
FT 
1 CD FAS
Santa Tecla 1
28/11 05:00
FT 
 Municipal Limeno
Cd El Vencedor 
28/11 05:00
FT 
 Alianza San Salvador
Isidro Metapan 
28/11 05:00
FT 
 Independiente San Vicente
Aguila 
28/11 03:45
AET 
 Gosport Borough
Bath City 
90 minutes[2-2], Double bouts[2-2], 120 minutes[2-3]
28/11 03:45
FT 
2 Blackpool
Scunthorpe United 
28/11 03:00
FT 
 Arsenal U23
Villarreal B 
28/11 03:00
FT 
 Brighton U23
West Ham United U23 
28/11 03:00
FT 
 Wolves U23
Athletic Bilbao 2 
28/11 03:00
FT 
 Southampton U23
Monaco B 
27/11 21:30
FT 
 Nantes U19
Vannes U19 
27/11 22:00
 
 Montpellier Hsc Womens
Guingamp Womens 
28/11 02:30
FT 
 Turk Gucu Friedberg
Bad Vilbel 
28/11 02:00
FT 
 Berliner Fc Dynamo
Wacker Nordhausen 1
28/11 03:30
FT 
1 Boca Juniors Gibraltar
Lincoln City 
27/11 21:00
FT 
 Atsalenios
Poros 
27/11 21:00
FT 
 Niki Agkathias
Thermaikos Thermis 
27/11 21:00
FT 
 Rethymniakos
Irodotos 
27/11 21:00
FT 
 Makedonikos Neapolis
Nea Kallikrateia 
27/11 21:00
FT 
 Posidonas Neas Michanionas
Thiella Sarakinon 1
28/11 02:00
FT 
 CD Malacateco
Coban Imperial 
28/11 02:30
FT 
 CSD Municipal
Santa Lucia Cotzumalguapa 
28/11 03:00
FT 
 CD Puerto de Iztapa
Deportivo Sanarate 1
28/11 05:00
FT 
 Deportivo Mixco
Club Comunicaciones 
28/11 05:30
FT 
 Antigua Gfc
Guastatoya 
28/11 10:00
FT 
 Xelaju MC
Siquinala 
28/11 09:10
FT 
 CD Vida
Lobos Upnfm 
27/11 20:00
FT 
 Eastern A.A Football Team
Leeman 
27/11 18:30
FT 
 Biu Chun Rangers Reserve
Southern District Reserve 
27/11 20:00
FT 
 Budaorsi Sc
Csakvari Tk 
27/11 20:00
FT 
 Dorogi
Szolnoki MAV 
27/11 20:00
FT 
 Duna Tisza
Szombathelyi Haladas 
27/11 20:00
FT 
 Soroksar
Szegedi Ak 
28/11 01:00
FT 
 Bekescsaba
Siofok 
28/11 01:00
FT 
1 Vasas
Budafoki Mte 
28/11 01:00
FT 
 Ajka
Gyirmot Se 
28/11 01:00
FT 
 ETO Gyori FC
MTK Hungaria FC 
28/11 01:00
FT 
 Nyiregyhaza
Vac-Dunakanyar 1
27/11 22:00
FT 
 Northeast United
Mumbai City 
27/11 16:30
FT 
 Kalteng Putra
PS Tni 
27/11 16:30
FT 
 Bhayangkara Surabaya United
Arema Malang 
27/11 19:30
FT 
 Pusamania Borneo
Persela Lamongan 
27/11 19:30
FT 
 PSIS Semarang
PSM Makassar 
27/11 19:30
FT 
 Perseru Badak Lampung
Madura United 
28/11 04:00
FT 
1 St Patricks Cy
Kilnamanagh Afc 
27/11 22:30
FT 
1 Ms Hapoel Lod
Bnei Eilat 1
27/11 21:30
FT 
 Juventus U23
Pro Vercelli 
27/11 22:00
FT 
 Catanzaro
Us Casertana 1908 
27/11 22:15
FT 
 Potenza
Catania 
28/11 00:30
AET 
 Cesena
Piacenza 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [2-4], Piacenza win
28/11 03:00
FT 
 Feralpisalo
Pro Patria 
28/11 03:00
FT 
 Avellino
Ternana 
28/11 03:30
FT 
 Robur Siena Ssd
Teramo 1
27/11 21:30
FT 
 Grosseto
Gavorrano 
28/11 04:00
FT 
 Dunbeholden
Humble Lions 
28/11 04:00
FT 
 Molynes United
Harbour View 
28/11 06:00
FT 
 Cavalier
Vere United 
28/11 09:00
FT 
 Waterhouse Fc
Portmore United 1
28/11 01:00
FT 
 Baltija Panevezys
Riteriai 
28/11 01:00
FT 
 Atlantas Klaipeda
Kauno Zalgiris 
27/11 20:00
FT 
 Rabotnicki Skopje
Borec Veles 
27/11 20:00
FT 
 Renova Cepciste
Makedonija Gjorce Petrov 
27/11 20:00
FT 
 Shkupi
Academy Pandev 
27/11 20:00
FT 
 Sileks
Vardar Skopje 1
27/11 20:00
FT 
 Struga Trim Lum
FK Shkendija 79 
27/11 20:30
 
 Adelaide Blue Eagles
Masters Security 
27/11 20:30
FT 
 Dwangwa United
Tn Stars 
27/11 20:30
FT 
 Mlatho Mponela
Silver Strikers 
28/11 09:00
FT 
1 Morelia
Leon 1
28/11 11:00
FT 
 Necaxa
Queretaro 
27/11 23:00
FT 
 Monarcas Morelia U20
Club Tijuana U20 
28/11 00:00
FT 
 Club America U20
Atlas U20 
28/11 02:00
FT 
1 Chivas Guadalajara U20
Monterrey U20 
27/11 20:00
FT 
 OFK Petrovac
Ofk Titograd 
27/11 20:00
FT 
 Zeta
FK Sutjeska Niksic 
28/11 05:00
FT 
 Real Esteli
Jalapa 
28/11 05:00
FT 
 Deportivo Ocotal
Chinandega 
28/11 05:00
FT 
 Real Madriz
Diriangen 
28/11 05:00
FT 
1 Walter Ferretti
Managua 
28/11 05:00
FT 
 Juventus Managua
Las Sabanas 
28/11 03:45
FT 
 Dungannon Swifts Reserves
Glentoran Reserves 
28/11 03:45
FT 
 Linfield Reserves
Glenavon Reserves 
28/11 05:00
FT 
 Sol De America
Sportivo San Lorenzo 
28/11 05:00
FT 
 Libertad Asuncion
Sportivo Luqueno 
28/11 07:00
FT 
1 Ca River Plate Asuncion
Cerro Porteno 1
27/11 18:00
FT 
 Club Libertad Reserve
Sportivo Luqueno Reserve 
27/11 18:30
FT 
1 Sol De America Reserves
Sportivo San Lorenzo Reserve 
27/11 20:00
FT 
 Dunarea Calarasi
Rapid Bucuresti 
27/11 21:00
FT 
 Kiyovu
Bugesera 
27/11 21:00
FT 
1 Police Rwa
Marines 
27/11 21:00
FT 
 Mukura
Etincelles 
27/11 19:50
FT 
 Al Nojoom
Al Mojzel 
27/11 20:00
FT 
 Al Kawkab
Uhud 
27/11 20:20
FT 
 Al Jabalain
Al Ameade 
27/11 23:15
FT 
 Al Ansar
Al Baten 
27/11 23:20
FT 
 Al Rbeea
Al Bukayriyah 
28/11 03:45
FT 
 Arbroath
Auchinleck Talbot 
27/11 20:30
FT 
 NK Ptuj Drava
Brda 
27/11 20:30
FT 
 Krsko U19
Nd Gorica U19 
27/11 20:30
FT 
 Nd Ilirija Ljubljana U19
Maribor U19 
27/11 21:30
FT 
 Ts Galaxy
Pretoria Univ 
28/11 01:30
FT 
 Baroka
Lamontville Golden Arrows 
28/11 01:30
FT 
 Bloemfontein Celtic
Kaizer Chiefs FC 
28/11 01:30
FT 
 Chippa United FC
Black Leopards 
28/11 01:30
FT 
 Maritzburg United
Supersport United 
28/11 01:30
FT 
 Stellenbosch
Kaizer Chiefs FC 
28/11 05:00
FT 
 Peru U15
Colombia U15 
28/11 06:00
FT 
 Belgium U15
Venezuela U15 
28/11 01:30
AET 
 L'Hospitalet
CF Badalona 
90min [2-2], Penalty [5-4], L'Hospitalet win
28/11 03:00
FT 
 UE Llagostera
AE Prat 
28/11 02:15
FT 
 Eipozo Murcia Turistica Futsal
Inter Movistar Futsal 
28/11 04:00
FT 
 Cd Plus Ultra
Sfc Minerva 
27/11 23:00
FT 
 Asck
Gomido 
27/11 18:00
 
 Bursaspor U19
Alanyaspor U19 
28/11 04:00
FT 
 Cerro Largo
Boston River 
28/11 04:00
FT 
 Danubio FC
Racing Club Montevideo 1
28/11 04:00
FT 
 Plaza Colonia
Wanderers FC 1
28/11 04:00
FT 
 Cerro Montevideo
Liverpool P 
28/11 04:00
FT 
 Ca River Plate
Ca Juventud 
28/11 04:00
FT 
 Club Atletico Progreso
CA Penarol 1
27/11 20:00
FT 
 Miramar Misiones U19
Danubio U19 
27/11 19:00
FT 
 Buxoro
Metallurg Bekobod 
27/11 19:00
FT 
 AGMK
Qizilqum Zarafshon 1
27/11 19:00
FT 
 Dinamo Samarkand
Termez Surkhon 
27/11 19:00
FT 
 Navbahor Namangan
Lokomotiv Tashkent 
27/11 19:00
FT 
 Andijon
Kokand 1912 
27/11 19:00
FT 
 Pakhtakor Tashkent
Kuruvchi Bunyodkor 
27/11 19:00
FT 
 Sogdiana Jizak
Nasaf Qarshi 
28/11 07:00
FT 
 Zamora Barinas
Monagas 
28/11 04:00
FT 
 Deportivo Tachira
Deportivo La Guaira 
27/11 16:00
FT 
 Ha Noi Womens U19
HCMC Womens U19 
27/11 18:30
 
 Than Ksvn Womens U19
Phong Phu Ha Nam Womens U19 
27/11 16:30
FT 
 PDRM
Pulau Pinang 
28/11 02:00
FT 
 CD Barco
SD Ponferradina 
28/11 04:30
FT 
1 Atletico Victoria
Cd Vera