Live3s Logo

LiveScore 28 Aug 2019

29/08 03:00
FT 
 Ajax Amsterdam
APOEL Nicosia 
29/08 03:00
FT 
 Club Brugge
LASK Linz 1
29/08 03:00
FT 
 Slavia Praha
CFR Cluj 
29/08 01:00
FT 
 Lille
Saint Etienne 
29/08 03:00
FT 
 Nice
Marseille 
29/08 02:45
FT 
 Swansea City
Cambridge United 
29/08 02:45
AET 
 Bournemouth
Forest Green Rovers 
90 minutes[0-0], Penalty Kicks[3-0]
29/08 02:45
FT 
 Queens Park Rangers
Portsmouth 
29/08 02:45
FT 
 Lincoln City
Everton 
29/08 02:45
AET 
 Newcastle United
Leicester City 
90 minutes[1-1], Penalty Kicks[2-4]
29/08 02:45
FT 
 Burnley
Sunderland 
29/08 02:45
FT 
 Rotherham United
Sheffield Wednesday 
29/08 02:00
FT 
 ADO20
Ons Sneek 
29/08 06:15
FT 
 Boca Juniors
Liga Dep. Universitaria Quito 
29/08 08:30
FT 
 Internacional RS
Flamengo 
28/08 20:00
FT 
 Guangzhou Evergrande
Kashima Antlers 
29/08 08:00
FT 
 Montreal Impact
Vancouver Whitecaps 
28/08 17:00
FT 
 April 25 Sports Club
Abahani Limited 
28/08 22:00
FT 
 Ks Bylis
Vllaznia Shkoder 
28/08 22:00
FT 
 KF Laci
Skenderbeu Korca 
28/08 22:00
FT 
 Luftetari Gjirokaster
Partizani Tirana 
29/08 01:00
FT 
 Flamurtari
KS Perparimi Kukesi 
29/08 01:40
FT 
 Sol De Mayo
Colon 
29/08 04:00
FT 
 Patronato Parana
Independiente 
29/08 06:10
FT 
 Arsenal de Sarandi
Estudiantes de Caseros 
28/08 21:00
 
 Deportivo Laferrere Reserves
El Porvenir Reserves 
28/08 22:00
 
 Ferrocarril Midland Reserves
General Lamadrid Reserves 
29/08 02:15
FT 
 Cs Dock Sud Reserves
Deportivo Espanol Reserves 
29/08 01:15
FT 
 Al Kuwait SC
Al Shorta Damascus 
28/08 17:30
FT 
 Adelaide Olympic
Hume City 
28/08 17:30
FT 
1 Brisbane Strikers
Manly United 
28/08 17:30
AET 
 Brisbane Roar
Central Coast Mariners 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [2-4], Central Coast Mariners win
28/08 17:30
FT 
1 Sydney United
Western Sydney 
28/08 17:35
 
 South Hobart
Kingborough Lions 
28/08 20:30
 
 Keshla 2
Fk Kapaz Ganca 
28/08 20:30
 
 Standard Sumgayit 2
Neftchi Baku 2 
28/08 20:30
 
 Turan Tovuz
Qaradag Lokbatan 1
29/08 01:00
FT 
 Zrinjski Mostar
Zvijezda 09 Brgule 
29/08 02:00
FT 
 NK Siroki Brijeg
FK Sarajevo 
29/08 06:15
FT 
 Guarani
Londrina (PR) 
29/08 06:15
FT 
 Sao Bento
America Mineiro 
29/08 02:05
FT 
 Ce Forca E Luz U19
Palmeiras U19 
29/08 08:00
FT 
 Valour
Hfx Wanderers 
29/08 09:00
FT 
 Cavalry
Pacific 
28/08 15:30
 
 Shanxi Xingdu
Qingdao Red Lions 
28/08 15:30
FT 
 Jinlin Baijia
Yanbian Beiguo 
28/08 16:00
FT 
 Shenzhen Pengcheng
Guangxi Baoyun 
28/08 16:00
FT 
 Hebei Jingying
Beijing Tech 
28/08 19:35
 
 Shanghai Rcb Womens
Guangdong Meizhou Huijun Womens 
29/08 08:30
FT 
1 Caldas
Dep.Independiente Medellin 
29/08 08:00
FT 
 Guastatoya
Club Comunicaciones 
29/08 10:00
FT 
 Aguila
Deportivo Saprissa 
28/08 22:00
FT 
 Nehaj
Karlovac 
28/08 22:00
FT 
1 Primorac
Bijelo Brdo 
28/08 22:00
AET 
 Bednja
Vuteks Sloga 
90min [1-1], 120min [1-2], Vuteks Sloga win
28/08 22:00
FT 
 Bjelovar
Opatija 1
28/08 22:00
FT 
 Maksimir
Varteks Varazdin 
28/08 22:00
AET 
1 Belisce
Jadran Gunja 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [4-2], Belisce win
28/08 22:00
FT 
 Borac Imbriovec
Jadran Porec 
28/08 22:00
FT 
 Nedelisce
Slavonija Pozega 1
28/08 22:00
FT 
 Mladost Petrinja
Medjimurje 2
28/08 23:00
FT 
 Kraluv Dvur
Dukla Praha 
28/08 23:00
AET 
 Domazlice
Usti nad Labem 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [4-3], Domazlice win
28/08 23:00
AET 
 Fk Mas Taborsko
Sk Slovan Varnsdorf 
90min [4-4], 120min [4-4], Penalty [3-5], Sk Slovan Varnsdorf win
28/08 23:00
FT 
 Sk Motorlet Praha
Slavoj Vysehrad 
28/08 23:00
AET 
 Odra Petrkovice
Brno 
90min [3-3], 120min [3-4], Brno win
28/08 23:00
FT 
 Prepere
Chrudim 
28/08 23:00
FT 
 Slovan Velvary
Viktoria Zizkov 
28/08 23:00
FT 
 Fk Loko Vltavin
Fk Graffin Vlasim 
28/08 23:00
FT 
 Zdirec Nad Doubravou
Lisen 
28/08 23:00
FT 
 Frydek-mistek
Mfk Karvina 
28/08 23:00
FT 
 Sokol Lanzho
Banik Ostrava 
28/08 23:00
FT 
 Marianske Lazne
Slovan Liberec 
28/08 23:00
FT 
 Olesnice U Bouzova
Opava 
28/08 23:00
FT 
 Pisek
Teplice 
28/08 23:00
FT 
 Unicov
Zlin 
28/08 23:00
FT 
 Jiskra Usti Nad Orlici
Budejovice 
28/08 23:30
FT 
 Stechovice
Fk Banik Sokolov 
28/08 23:00
FT 
 Bosonohy
Tatran Rousinov 
28/08 23:00
FT 
 Sk Celadna
Bridlicna 
28/08 17:00
FT 
1 Meteor Praha U19
Sparta Praha U19 
28/08 23:30
FT 
 Kjellerup IF
Vendsyssel 
29/08 01:00
AET 
1 Bronshoj
Hvidovre IF 
90min [1-1], 120min [1-2], Hvidovre IF win
29/08 02:00
FT 
 El Zamalek
Misr Elmaqasah 
28/08 20:00
FT 
 Coventry U23
Crewe Alexandra U23 
28/08 23:30
FT 
 Trans Narva
Kuressaare 
28/08 23:30
FT 
 Maardu Fc Starbunker
Viljandi Jk Tulevik 
29/08 00:00
FT 
 JK Tallinna Kalev
Paide Linnameeskond 
29/08 00:30
FT 
 Flora Tallinn
Nomme JK Kalju 
28/08 23:30
FT 
 Kumu Stps
Savu 1
28/08 23:30
FT 
 I Jbk
Nik 
28/08 23:30
FT 
 Hyps Hyvinkaa
Valtti 
29/08 00:45
FT 
 Kings
Warkaus 
29/08 01:30
FT 
 Villingen
Rielasingen Arlen 
29/08 01:00
FT 
1 Hamburger Sv Ii
BSV Rehden 
29/08 01:00
FT 
 Altonaer
Hansa Luneburg 
29/08 01:00
FT 
 Sv Drochtersen/assel
St Pauli 2 
29/08 01:00
FT 
 Hannover 96 Am
Holstein Kiel 2 
29/08 01:00
FT 
 Ssv Jeddeloh
Heider Sv 
29/08 01:00
FT 
 Havelse
VfB Oldenburg 
29/08 01:20
FT 
 VfB Lubeck
Wolfsburg Am 
29/08 01:20
FT 
 Werder Bremen Am
Etsv Weiche Flensburg 
28/08 23:30
FT 
1 Berliner Ak 07
VSG Altglienicke 1
28/08 23:30
FT 
1 Bsg Chemie Leipzig
FSV Union Furstenwalde 
29/08 00:00
FT 
 Berliner Fc Dynamo
Lichtenberg 47 
29/08 01:00
FT 
1 SV Babelsberg 03
Bischofswerdaer FV 08 
29/08 01:00
FT 
 FSV Optik Rathenow
Rot-weiss Erfurt 
29/08 01:00
FT 
 Viktoria Berlin 1889
Energie Cottbus 
29/08 01:30
FT 
 Wacker Nordhausen
Germania Halberstadt 
28/08 23:30
FT 
 Balmazujvaros
Dorogi 
28/08 23:30
FT 
 Nyiregyhaza
Duna Tisza 
28/08 23:30
FT 
1 Vac-Dunakanyar
Bekescsaba 
29/08 01:00
FT 
 Siofok
Szolnoki MAV 
29/08 01:00
FT 
 Budafoki Mte
Soroksar 1
29/08 01:00
FT 
 Vasas
Kazincbarcika 
29/08 01:00
FT 
 Gyirmot Se
Csakvari Tk 
29/08 01:00
FT 
 Szombathelyi Haladas
Budaorsi Sc 
29/08 01:00
FT 
 MTK Hungaria FC
Ajka 
28/08 15:30
FT 
 Vasas U19
Budapest Honved U19 
28/08 17:00
FT 
 Illes Akademia Haladas U19
Puskas Akademia Fehervar U19 
28/08 17:00
 
 Gyori Eto Fc U19
Ferencvarosi Tc U19 
28/08 18:00
FT 
 Debreceni Vsc U19
Mtk Hungaria Fc U19 
28/08 15:30
FT 
 Sulut United
Persatu Tuban 
28/08 16:00
FT 
 Martapura
Persik Kediri 
28/08 16:30
FT 
 Babel United
Perserang Serang 
28/08 16:30
FT 
 Sriwijaya Palembang
Cilegon United 
28/08 17:00
FT 
 PSMS Medan
Persibat Batang 
28/08 21:30
FT 
 Persiraja Aceh
PSPS Pekanbaru 
28/08 13:45
FT 
 Wawonii Putra
Kendari 
28/08 15:00
FT 
 Urakan
Putra Citra Muda 
28/08 15:00
FT 
 Pskb Bukittinggi
Psbs Batusangkar 
28/08 15:50
FT 
 Sultra United
Galasiswa 
28/08 16:15
FT 
 Protaba Bantul
Sleman United 
28/08 16:15
FT 
 Uad
Rajawali Gunung Kidul 
28/08 16:30
FT 
 Pstk Tanjungpinang
Ps Batam 
28/08 16:30
FT 
1 Gmr Tanah Datar
Persada Ketinggian 
28/08 17:05
FT 
 Sc Bjpe
Psp Padang 
28/08 16:30
FT 
 Persija Jakarta
PSM Makassar 
28/08 16:30
FT 
 Persija Jakarta
PSM Makassar 
28/08 19:00
FT 
 Madura United
Semen Padang 
28/08 19:00
FT 
 Madura United
Semen Padang 
28/08 21:30
FT 
 Bali United
Pusamania Borneo 1
28/08 21:30
FT 
 Bali United
Borneo 
28/08 14:00
 
 Bali United U20
Kalteng Putra U20 
28/08 16:00
FT 
 Arema U20
Persib Bandung U20 
28/08 16:30
FT 
 Psis Semarang U20
Persela Lamongan U20 
28/08 16:30
FT 
1 Badak Lampung U20
Ps Tira U20 1
29/08 02:45
FT 
 Portlaoise Afc
Dublin Bus 
29/08 03:00
FT 
 Swords Celtic
Skerries Town 1
28/08 23:30
FT 
 Africa Sports
Asi Abengourou 
28/08 22:30
AET 
 Dziugas Telsiai
Palanga 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [3-5], Palanga win
28/08 23:00
FT 
 Kamenica Sasa
Vardar Skopje 
28/08 21:00
FT 
 Kuala Lumpur
Ukm 
28/08 21:00
FT 
 Terengganu B
Selangor United 
29/08 00:30
FT 
 Senglea Athletic
Birkirkara FC 1
29/08 00:30
FT 
 Senglea Athletic
Birkirkara FC 
29/08 02:45
FT 
 Hibernians FC
Tarxien Rainbows 
29/08 02:45
FT 
 Hibernians FC
Tarxien Rainbows 
29/08 08:00
FT 
 Leon
Santos Laguna 
29/08 10:00
FT 
 Necaxa
Toluca 
29/08 10:05
FT 
 Club Tijuana
Cruz Azul 1
28/08 22:00
FT 
 Necaxa U20
Toluca U20 
28/08 22:45
FT 
 Leon U20
Santos Laguna U20 
28/08 22:00
 
 Iskra-stal Ribnita
Cs Sparta Chisinau B 
28/08 22:30
AET 
 Zeta
Decic Tuzi 
90min [2-2], Penalty [6-5], Zeta win
28/08 22:30
FT 
 Lovcen Cetinje
Mladost Ljeskopolje 
28/08 22:30
FT 
 Bokelj Kotor
Jezero Plav 
28/08 22:30
FT 
 Jedinstvo Bijelo Polje
Kom Podgorica 
28/08 22:30
FT 
 Sloga Radovici
Ofk Titograd 
28/08 22:30
FT 
 Grbalj Radanovici
Arsenal Tivat 
28/08 22:30
FT 
1 Gorstak
Petnjica 
28/08 22:30
FT 
 Rudar Pljevlja
Otrant 
29/08 00:30
FT 
 FK Sutjeska Niksic
Iskra Danilovgrad 
28/08 22:00
FT 
 Twente U19
Groningen U19 
29/08 05:00
FT 
 Deportivo Ocotal
Real Esteli 1
29/08 09:00
FT 
 Las Sabanas
Real Madriz 
29/08 02:45
FT 
 Institute
Police Service Of Northern Ireland 
29/08 00:00
FT 
 Aalesund
HamKam 
28/08 20:30
FT 
 Lillestrom U19
Brann U19 
28/08 15:30
FT 
 Stallions
Mendiola 
28/08 16:00
FT 
 Global FC
Ceres 
28/08 23:00
FT 
 Hutnik Krakow
Sokol Sieniawa 
28/08 23:00
FT 
 Korona Ii Kielce
Wisla Pulawy 
28/08 23:00
FT 
 Siarka Tarnobrzeg
Chelmianka Chelm 2
28/08 23:00
FT 
 Wisloka Debica
Jutrzenka Giebultow 
28/08 23:00
FT 
 Orleta Radzyn Podlaski
Avia Swidnik 
28/08 18:00
FT 
 Gd Estoril Praia U23
Feirense U23 
29/08 00:45
FT 
1 Coimbra Ec U23
Rio Ave U23 1
28/08 22:30
FT 
1 Tunari
Unirea 2004 Slobozia 
28/08 22:30
FT 
 Maramures
Comuna Recea 1
28/08 22:30
FT 
 ACS Foresta Suceava
Bucovina Radauti 
28/08 22:30
AET 
 Csm Focsani
Otelul Galati 
90min [1-1], 120min [3-1], Csm Focsani win
28/08 22:30
FT 
 Acs Kse Targu Secuiesc
Acs Olimpic Cetate Rasnov 
28/08 22:30
FT 
 Csm Flacara Moreni
Afc Progresul Spartac Bucuresti 
28/08 22:30
AET 
 Gloria Popesti-leordeni
Afumati 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [5-4], Gloria Popesti-leordeni win
28/08 22:30
FT 
 Acs Flacara Horezu
Pandurii 
28/08 22:30
FT 
 Crisul Chisineu Cris
Gerry Aruka 
29/08 00:00
AET 
 Universitatea Craiova
Luceafarul Oradea 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [6-5], Universitatea Craiova win
28/08 17:30
FT 
 Zvezda Irkutsk
FK Chita 
28/08 19:30
FT 
 Dinamo Barnaul
Sakhalin 
28/08 21:00
FT 
 Irtysh 1946 Omsk
Novosibirsk 
28/08 21:15
FT 
 Najran
Al Nojoom 
28/08 23:45
FT 
 Al Khaleej Club
Al Ameade 
28/08 23:45
FT 
 Al Khaleej Club
Al Ameade 
28/08 23:55
FT 
1 Al Shoalah
Al Jabalain 
28/08 23:55
FT 
 Al Shoalah
Al Jabalain 
29/08 00:25
FT 
 Al Rbeea
Al Thuqbah 
29/08 00:25
FT 
 Uhud
Al Ansar 
29/08 00:25
FT 
 Al Rbeea
Al Thuqbah 
29/08 00:25
FT 
 Uhud Medina
Al Ansar 
29/08 02:45
FT 
 Gala Fairydean
East Stirlingshire 
29/08 02:45
FT 
 Gretna
Cumbernauld Colts 
29/08 02:45
FT 
 Stirling University
Vale Of Leithen 
28/08 23:00
FT 
 SKM Puchov
Dukla Banska Bystrica 
28/08 22:30
FT 
 Tesla Stropkov
Poprad 
28/08 22:30
FT 
 Sk Milenium
MFK Kosice 
28/08 23:00
AET 
 Kechnec
Mfk Tahanovce 
90min [4-4], 120min [4-4], Penalty [5-4], Kechnec win
28/08 23:00
AET 
 Kysucke Nove Mesto
Tatran Krasno Nad Kysucou 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [5-6], Tatran Krasno Nad Kysucou win
29/08 01:30
FT 
 Bidvest Wits
Stellenbosch 
29/08 01:30
FT 
 Baroka
Supersport United 
29/08 01:30
FT 
 Bidvest Wits
Stellenbosch 
29/08 01:30
FT 
 Bloemfontein Celtic
Mamelodi Sundowns 
29/08 01:30
FT 
 Chippa United FC
Polokwane City 
29/08 01:30
FT 
 Maritzburg United
Black Leopards 
29/08 01:30
FT 
 Orlando Pirates
Lamontville Golden Arrows 
29/08 00:00
FT 
 Cd Roda
Novelda 
29/08 01:00
FT 
 Jove Espanol
Atletico Saguntino 
29/08 02:00
FT 
 Teruel
CA Monzon 
28/08 22:00
FT 
 Merreikh El Fasher
Alamal Atbara 
29/08 01:00
FT 
 Hilal Obayed
El Ahli Atbara 
29/08 01:30
FT 
 Sc Cham
Yf Juventus Zurich 
29/08 01:30
FT 
 Bellinzona
Zurich U21 2
29/08 01:30
FT 
 Yverdon
Koniz 
28/08 23:30
FT 
 As Slimane
Us Tataouine 
28/08 23:30
FT 
 Stade Tunisien
Chebba 
28/08 23:30
FT 
 As Slimane
Us Tataouine 
28/08 23:30
FT 
 Cs. Hammam-lif
Club Africain 
28/08 23:30
FT 
 Stade Tunisien
Chebba 
29/08 01:00
FT 
 Club Sportif Sfaxien
Etoile Metlaoui 
28/08 19:00
AET 
 Yimpas Yozgatspor
Aksarayspor 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [4-2], Yimpas Yozgatspor win
28/08 20:30
FT 
 Agri 1970 Spor
Igdir Aras Spor 
28/08 21:00
AET 
 Kastamonuspor
Bartinspor 
90min [0-0], 120min [1-1], Penalty [3-2], Kastamonuspor win
28/08 21:30
AET 
 Dai Lin Jissbon
Edirnespor Genclik 
90min [2-2], 120min [2-3], Edirnespor Genclik win
28/08 21:00
FT 
 Mbarara City
Proline 
29/08 08:00
FT 
 Forward Madison
Greenville Triumph 
29/08 07:30
FT 
 Atlanta United 2
Memphis 901 
29/08 07:30
FT 
 Loudoun United
Birmingham Legion 
29/08 08:30
FT 
 Tulsa Roughnecks
Las Vegas Lights 
28/08 20:00
FT 
 Termez Surkhon
Qizilqum Zarafshon 
29/08 03:00
FT 
 Diamantes De Guayana
Dynamo Puerto 
29/08 03:00
FT 
 Ciudad Vinotinto
Fundacion Aifi 1
28/08 17:30
FT 
 Port Melbourne Sharks
Melbourne Victory 
28/08 20:00
FT 
 Belgium Womens U19
Netherlands Womens U19 
28/08 21:15
FT 
 Al-Jazeera (Jordan)
Al Jahra 
28/08 22:00
FT 
 Agioi Anargyro
Ae Kifisias 
28/08 22:00
FT 
 Asil Lysi
Alki Larnaka FC 
28/08 23:00
FT 
 Athinaikos
Mimas Mikrasiatiki 
28/08 23:00
FT 
 AS Egaleo Aigaleo Athens
Enosi Panaspropirgiakou Doxa 
28/08 23:00
FT 
 Makedonikos
Almopos Arideas 
28/08 23:00
FT 
 NK Olimpija Ljubljana
El Gounah 
28/08 23:30
FT 
 Oman
Yemen 
29/08 00:30
FT 
 Sportverein Sonsbeck
Uerdingen 
29/08 00:30
FT 
 Morocco Womens U20
Algeria Womens U20 
29/08 01:00
FT 
 Rcd Espanyol Womens
Ce Seagull Womens 
29/08 02:00
FT 
 Rcd Carabanchel
Cd Coslada 
29/08 02:45
FT 
 Longridge Town
Charnock Richard 
29/08 03:00
FT 
 Ud Bellavista
Ud Tomares 
29/08 06:10
FT 
 El Salvador (w)
Guatemala (w) 
29/08 06:30
FT 
 Internacional Pb
Sao Paulo Crystal 
28/08 21:00
FT 
 Zpc Kariba
Bulawayo Chiefs 
28/08 21:00
FT 
 Telone
Yadah 
28/08 21:00
FT 
 Herentals College
Dynamos Fc 
28/08 21:00
FT 
 Chicken Inn
Ngezi Platinum Stars 
28/08 21:00
FT 
 Caps United Fc
Black Rhinos Fc 
28/08 21:15
FT 
 Hwange Colliery
Platinum 
28/08 21:25
FT 
 Mushowani Stars
Manica Diamond