Live3s Logo

Iran Soccer Results & Scores

06/12 19:00
FT 
 Esteghlal Khozestan
Khooshe Talaee Sana Saveh 
06/12 18:30
FT 
 Khouneh Be Khouneh
Malavan 
06/12 18:30
FT 
 Qashqai Shiraz
Damash Gilan FC 
06/12 18:30
FT 
 Shahrdary Arak
Mes Krman 
06/12 18:30
FT 
 Shahrdari Tabriz
Oxin Alborz 
06/12 18:30
FT 
 Niroye Zamini
Fajr Sepasi 
06/12 18:30
FT 
 Sepidroud Rasht
Baderan Tehran 
06/12 18:30
FT 
 Persepolis Pakdasht
Arman Gohar Sirjan 
06/12 18:30
FT 
 Mes Rafsanjan
Navad Urmia 
30/11 18:45
FT 
 Khooshe Talaee Sana Saveh
Sepidroud Rasht 
30/11 18:45
FT 
 Fajr Sepasi
Mes Rafsanjan 
30/11 18:45
FT 
 Oxin Alborz
Esteghlal Khozestan 
30/11 18:45
FT 
 Mes Krman
Niroye Zamini 
30/11 18:45
FT 
 Malavan
Shahrdary Arak 
30/11 18:45
FT 
 Arman Gohar Sirjan
Qashqai Shiraz 
30/11 18:45
FT 
 Navad Urmia
Baderan Tehran 
30/11 18:45
FT 
1 Persepolis Pakdasht
Khouneh Be Khouneh 1
29/11 18:45
FT 
 Damash Gilan FC
Shahrdari Tabriz 
24/11 18:45
FT 
 Baderan Tehran
Oxin Alborz 
16/11 19:00
FT 
 Arman Gohar Sirjan
Shahrdary Arak 
16/11 19:00
FT 
1 Malavan
Niroye Zamini 1
15/11 19:00
FT 
 Oxin Alborz
Mes Rafsanjan 
15/11 19:00
FT 
 Damash Gilan FC
Sepidroud Rasht 
15/11 19:00
FT 
 Mes Krman
Esteghlal Khozestan 
15/11 19:00
FT 
 Persepolis Pakdasht
Shahrdari Tabriz 1
15/11 19:00
FT 
 Khouneh Be Khouneh
Qashqai Shiraz 
15/11 19:00
FT 
 Fajr Sepasi
Baderan Tehran 
15/11 19:00
FT 
 Khooshe Talaee Sana Saveh
Navad Urmia 1
05/11 19:00
FT 
 Malavan
Sepidroud Rasht 
04/11 19:45
FT 
1 Naft Omidiyeh
Shahrdari Mahshahr 
04/11 19:15
FT 
 Pas
Besat Kermanshah 
04/11 19:00
FT 
 Atrak Bojnourd
Mes Novin Kerman 
04/11 19:00
FT 
 Chooka Talesh
Iran Javan Bushehr 
30/10 19:30
FT 
 Pas
Shahrdari Bam 1
30/10 19:30
FT 
 Shahrdari Mahshahr
Sardar Bukan 
30/10 19:15
FT 
 Mes Novin Kerman
Caspian Qazvin 
25/10 19:20
FT 
 Mes Novin Kerman
Foolad Natanz 
24/10 20:20
FT 
 Iran Javan Bushehr
Naft Gachsaran 1
05/12 22:05
FT 
 Zob Ahan
Persepolis 
05/12 20:45
FT 
 Sanat-Naft
Peykan 
05/12 20:30
FT 
 Gol Gohar
Naft Masjed Soleyman 
05/12 20:30
FT 
 Nassaji Mazandaran
Sepahan 
05/12 20:00
FT 
 Teraktor-Sazi
Shahin Bushehr 
05/12 19:30
FT 
 Esteghlal Tehran
Padideh Mashhad 
04/12 19:45
FT 
 Saipa
Foolad Khozestan 1
04/12 19:30
FT 
 Pars Jonoubi Jam
Mashin Sazi 1
30/11 19:30
FT 
 Sepahan
Esteghlal Tehran 
30/11 18:30
FT 
 Padideh Mashhad
Sanat-Naft 
29/11 21:10
FT 
 Foolad Khozestan
Gol Gohar 
29/11 19:30
FT 
1 Shahin Bushehr
Pars Jonoubi Jam 
29/11 19:00
FT 
 Naft Masjed Soleyman
Zob Ahan 
28/11 20:00
FT 
 Mashin Sazi
Saipa 
25/11 20:00
FT 
 Nassaji Mazandaran
Esteghlal Tehran 
24/11 22:00
FT 
 Zob Ahan
Foolad Khozestan 
24/11 20:45
FT 
 Saipa
Shahin Bushehr 
22/11 20:45
FT 
 Persepolis
Naft Masjed Soleyman 
15/11 20:15
FT 
 Padideh Mashhad
Gol Gohar 
08/11 22:15
FT 
 Shahin Bushehr
Gol Gohar 
08/11 21:15
FT 
 Naft Masjed Soleyman
Nassaji Mazandaran 
08/11 20:30
FT 
 Padideh Mashhad
Pars Jonoubi Jam 
08/11 19:30
FT 
 Mashin Sazi
Zob Ahan 
07/11 20:00
FT 
 Peykan
Saipa 
05/11 20:00
FT 
 Esteghlal Tehran
Sanat-Naft 
05/11 20:00
FT 
 Sepahan
Teraktor-Sazi 
04/11 22:15
FT 
 Foolad Khozestan
Persepolis 
01/11 22:30
FT 
 Zob Ahan
Shahin Bushehr 
01/11 22:30
FT 
 Teraktor-Sazi
Esteghlal Tehran 
01/11 19:45
FT 
 Gol Gohar
Peykan 
31/10 22:30
FT 
 Pars Jonoubi Jam
Sepahan 1
31/10 21:30
FT 
 Naft Masjed Soleyman
Foolad Khozestan 
31/10 21:00
FT 
 Nassaji Mazandaran
Sanat-Naft 
31/10 21:00
FT 
 Persepolis
Mashin Sazi 
31/10 20:00
FT 
 Saipa
Padideh Mashhad 
25/10 23:30
FT 
 Esteghlal Tehran
Pars Jonoubi Jam 
25/10 22:30
FT 
 Sanat-Naft
Teraktor-Sazi 
25/10 21:30
FT 
 Foolad Khozestan
Nassaji Mazandaran 
25/10 21:15
FT 
 Sepahan
Saipa 
25/10 21:15
FT 
 Peykan
Zob Ahan 
25/10 21:15
FT 
1 Shahin Bushehr
Persepolis 1
25/10 20:30
FT 
 Mashin Sazi
Naft Masjed Soleyman 
03/12 18:45
FT 
 Sepahan Isfahan U23
Foolad Khuzestan U23 
03/12 18:30
FT 
 Nassaji Mazandaran U23
Neshat Sari U23 
23/11 17:30
FT 
 Baderan Tehran U23
Caspian Kosar U23 
23/11 15:20
FT 
 Moghavemat Tehran U23
Olympic Andisheh U23 
23/11 14:30
FT 
 Raad Sorkh U23
Paykan U23 
16/11 19:05
FT 
 Oghab Tehran U23
Raad Sorkh U23 
16/11 18:40
FT 
 Moghavemat Tehran U23
Cypress Teresopolis U23 
16/11 18:35
FT 
 Esteghlal Tehran U23
Baderan Tehran U23 
16/11 16:40
FT 
 Olympic Andisheh U23
Paykan U23 1
16/11 16:10
FT 
1 Peyrovan Hejazi U23
Saipa U23 1
16/11 14:30
FT 
 Caspian Kosar U23
Sorkhpooshan Pakdasht U23 
09/11 14:30
FT 
 Arvand Charkh Shemiran U23
Peyrovan Hejazi U23 
09/11 14:30
FT 
 Raad Sorkh U23
Olympic Andisheh U23 
05/11 19:30
FT 
 Foolad Khuzestan U23
Shahin Bushehr U23 
05/11 19:05
FT 
1 Zob Ahan U23
Rafsanjan U23 
05/11 19:05
FT 
 Khouneh Be Khouneh U23
Sepahan Isfahan U23 1
05/11 18:45
FT 
 Teraktor Sazi U23
Naft Ahvaz U23 
05/11 18:45
FT 
 Mes Kerman U23
Neshat Sari U23 
02/11 16:05
FT 
1 Peyrovan Hejazi U23
Baderan Tehran U23 
26/11 18:30
AET 
 Navad Urmia
Teraktor-Sazi 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [6-7], Teraktor-Sazi win