Live3s Logo

Armenia Soccer Results & Scores

08/12 18:00
FT 
 Alashkert B Martuni
Shirak Gjumri B 
08/12 18:00
FT 
 Torpedo Yerevan
Lernayin Artsakh 
08/12 18:00
FT 
 Van
Ararat Armenia B 
08/12 17:55
FT 
 Dilijan
Masis 
08/12 17:55
FT 
 Aragats
Ararat Yerevan 2 
06/12 18:00
FT 
 Ani Yerevan
Urartu B 
06/12 18:00
FT 
 Bkma
Lokomotiv Yerevan 
06/12 18:00
FT 
 West Armenia
Junior Sevan 
03/12 18:00
FT 
 Alashkert B Martuni
Junior Sevan 
03/12 18:00
FT 
 Ararat Yerevan 2
Dilijan 
03/12 18:00
FT 
 Bkma
Ararat Armenia B 
03/12 18:00
FT 
 Aragats
Lokomotiv Yerevan 
03/12 18:00
FT 
 Torpedo Yerevan
Pyunik B 
03/12 18:00
FT 
 Van
Lernayin Artsakh 
02/12 18:00
FT 
 West Armenia
Urartu B 1
02/12 18:00
FT 
 Ani Yerevan
Masis 
30/11 19:00
FT 
 Pyunik B
Van 
28/11 21:30
FT 
1 Urartu B
Alashkert B Martuni 
28/11 19:00
FT 
 Dilijan
Ani Yerevan 
28/11 19:00
FT 
 Ararat Armenia B
Aragats 
28/11 19:00
FT 
 Lokomotiv Yerevan
Ararat Yerevan 2 
28/11 19:00
FT 
 Masis
West Armenia 
28/11 19:00
FT 
 Shirak Gjumri B
Torpedo Yerevan 
24/11 19:00
FT 
 Bkma
Pyunik B 
22/11 19:00
FT 
 Alashkert B Martuni
Masis 
22/11 19:00
FT 
 Aragats
Lernayin Artsakh 
22/11 19:00
FT 
 Lokomotiv Yerevan
Dilijan 
22/11 19:00
FT 
 Torpedo Yerevan
Junior Sevan 
22/11 19:00
FT 
 Van
Shirak Gjumri B 
21/11 19:00
FT 
 West Armenia
Ani Yerevan 1
06/11 21:30
FT 
 Urartu B
Torpedo Yerevan 
06/11 19:00
FT 
 Pyunik B
Aragats 
06/11 19:00
FT 
 Junior Sevan
Van 
06/11 18:00
FT 
 Dilijan
West Armenia 
05/11 19:00
FT 
 Ararat Armenia B
Lokomotiv Yerevan 
05/11 19:00
FT 
 Ani Yerevan
Alashkert B Martuni 
05/11 19:00
FT 
 Shirak Gjumri B
Bkma 
30/10 19:00
FT 
 Bkma
Junior Sevan 
30/10 19:00
FT 
 Torpedo Yerevan
Masis 
29/10 19:00
FT 
 Ararat Yerevan 2
Pyunik B 
29/10 19:00
FT 
 Aragats
Shirak Gjumri B 
29/10 19:00
FT 
 Ararat Armenia B
Dilijan 
29/10 19:00
FT 
 Van
Urartu B 
28/10 19:00
FT 
 Alashkert B Martuni
West Armenia 
28/10 19:00
FT 
 Lokomotiv Yerevan
Lernayin Artsakh 
23/10 19:30
FT 
 Pyunik B
Lokomotiv Yerevan 
23/10 19:30
FT 
 Masis
Van 
22/10 21:30
FT 
 Urartu B
Bkma 
22/10 19:30
FT 
 Shirak Gjumri B
Ararat Yerevan 2 
22/10 19:30
FT 
 Ani Yerevan
Torpedo Yerevan 
22/10 19:30
FT 
 Dilijan
Alashkert B Martuni 
22/10 19:30
FT 
 Lernayin Artsakh
Ararat Armenia B 
21/10 19:30
FT 
 Junior Sevan
Aragats 1
18/10 19:00
FT 
 Ararat Armenia B
Pyunik B 
18/10 19:00
FT 
 Lokomotiv Yerevan
Shirak Gjumri B 
18/10 19:00
FT 
 Aragats
Urartu B 
16/10 19:30
FT 
 Ararat Yerevan 2
Junior Sevan 
16/10 19:30
FT 
 Bkma
Masis 
16/10 19:30
FT 
 Lernayin Artsakh
Dilijan 
16/10 19:30
FT 
 Torpedo Yerevan
West Armenia 
16/10 19:30
FT 
 Van
Ani Yerevan 
06/10 23:15
FT 
 Urartu B
Ararat Yerevan 2 
06/10 20:00
FT 
 Ani Yerevan
Bkma 
06/10 20:00
FT 
 Junior Sevan
Lokomotiv Yerevan 
02/12 18:45
FT 
 Gandzasar Kapan
Shirak 
02/12 18:00
FT 
1 Noah
Ararat Yerevan 
01/12 19:00
FT 
 Avan Academy
Urartu 
01/12 18:30
FT 
 Lori Vanadzor
Yerevan 
01/12 18:00
FT 
1 Alashkert
Pyunik 
25/11 18:00
FT 
1 Yerevan
Pyunik 
23/11 22:00
FT 
 Urartu
Noah 
23/11 18:00
FT 
 Lori Vanadzor
Avan Academy 
23/11 18:00
FT 
1 Shirak
Alashkert 
22/11 22:00
FT 
 Ararat Yerevan
Gandzasar Kapan 
10/11 19:00
FT 
 Avan Academy
Yerevan 
10/11 18:00
FT 
 Noah
Lori Vanadzor 
09/11 18:00
FT 
 Alashkert
Ararat Yerevan 
08/11 22:30
FT 
1 Pyunik
Shirak 
08/11 19:00
FT 
 Gandzasar Kapan
Urartu 
06/11 20:00
FT 
1 Avan Academy
Lori Vanadzor 1
29/10 19:00
FT 
 Alashkert
Avan Academy 
27/10 20:00
FT 
 Ararat Yerevan
Pyunik 1
26/10 19:00
FT 
 Lori Vanadzor
Gandzasar Kapan 
25/10 23:00
FT 
 Urartu
Alashkert 
25/10 20:00
FT 
 Avan Academy
Noah 
25/10 19:00
FT 
 Yerevan
Shirak 
21/10 20:00
FT 
 Gandzasar Kapan
Avan Academy 1
20/10 21:30
FT 
 Pyunik
Urartu 1
20/10 19:00
FT 
 Alashkert
Lori Vanadzor 
19/10 19:00
FT 
1 Shirak
Ararat Yerevan 
18/10 19:00
FT 
 Noah
Yerevan 
27/11 18:30
FT 
1 Lori Vanadzor
Urartu 
27/11 18:30
FT 
1 Gandzasar Kapan
Alashkert 
27/11 18:00
FT 
 Junior Sevan
Avan Academy 
27/11 18:00
FT 
 Van
Noia 
03/11 19:30
FT 
 Noah
Ararat Yerevan 
03/11 19:00
FT 
 Torpedo Yerevan
Alashkert 
03/11 18:30
FT 
 West Armenia
Avan Academy 
02/11 20:00
AET 
 Pyunik
Urartu 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [3-5], Urartu win
01/11 19:00
FT 
 Gandzasar Kapan
Shirak