Live3s Logo

LiveScore 27 Aug 2019

28/08 03:00
FT 
 Rosenborg
Dinamo Zagreb 
28/08 03:00
FT 
1 Crvena Zvezda
Young Boys 
28/08 03:00
FT 
 Krasnodar
Olympiakos Piraeus 
28/08 01:00
FT 
 Montpellier
Lyon 1
28/08 02:45
FT 
 Plymouth Argyle
Reading 
28/08 02:45
FT 
 Crawley Town
Norwich 
28/08 02:45
FT 
 Newport County
West Ham 
28/08 02:45
AET 
 Oxford United
Millwall 
90 minutes[2-2], Penalty Kicks[4-2]
28/08 02:45
FT 
 Watford
Coventry 
28/08 02:45
FT 
 Cardiff City
Luton Town 
28/08 02:45
FT 
 Bristol Rovers
Brighton 
28/08 02:45
AET 
 Crystal Palace
Colchester United 
90 minutes[0-0], Penalty Kicks[4-5]
28/08 02:45
FT 
 Fulham
Southampton 
28/08 02:45
FT 
 Southend United
Milton Keynes Dons 
28/08 02:45
FT 
 Crewe Alexandra
Aston Villa 
28/08 02:45
AET 
 Leeds United
Stoke City 
90 minutes[2-2], Penalty Kicks[4-5]
28/08 02:45
FT 
 Sheffield United
Blackburn Rovers 
28/08 02:45
FT 
 Burton Albion
Morecambe 
28/08 02:45
FT 
 Nottingham Forest
Derby County 
28/08 02:45
AET 
 Preston North End
Hull City 
90 minutes[2-2], Penalty Kicks[5-4]
28/08 02:45
FT 
 Rochdale
Carlisle 
28/08 00:45
FT 
 Nancy
Ajaccio 
28/08 02:00
AET 
 Le Mans
Orleans US 45 
90min [2-2], Penalty [8-7], Le Mans win
28/08 02:00
AET 
 Chamois Niortais
Grenoble 
90min [0-0], Penalty [5-4], Chamois Niortais win
28/08 02:00
AET 
 Bourg Peronnas
Avenir Sportif Beziers 
90min [1-1], Penalty [6-5], Bourg Peronnas win
28/08 02:00
AET 
 Ajaccio GFCO
Paris Fc 
90min [1-1], Penalty [5-6], Paris Fc win
28/08 03:05
AET 
 Lens
Clermont Foot 1
90min [2-2], Penalty [5-4], Lens win
28/08 08:30
FT 
 Palmeiras
Gremio 
28/08 08:30
FT 
 La Equidad
Atletico-MG 
27/08 19:30
FT 
 Shanghai SIPG
Urawa Red Diamonds 
28/08 01:45
FT 
 Al Ittihad Ksa
Al Hilal 
27/08 20:00
FT 
 Altyn Asyr
Ha Noi FC 
28/08 01:00
FT 
 KF Tirana
Teuta Durres 
28/08 01:35
FT 
 KF Tirana
Teuta Durres 
28/08 02:30
FT 
 Justo Jose De Urquiza
Acassuso 
28/08 08:05
FT 
1 Los Andes
Argentino de Quilmes 1
28/08 08:05
FT 
 Los Andes
Argentino de Quilmes 
27/08 21:00
FT 
 Bkma
Van 
27/08 21:00
FT 
 Aragats
Torpedo Yerevan 
27/08 21:00
FT 
 Lernayin Artsakh
Ani Yerevan 
28/08 03:30
FT 
 Cs Constantine
Al-Muharraq 
27/08 23:35
FT 
 Admira Villach
Sv Feldkirchen 
28/08 00:00
FT 
 Sv Kaindorf
Ehrenhausen 
28/08 01:00
FT 
 Sv Seekirchen
Tsv St Johann 1
28/08 01:00
FT 
 Sc Furstenfeld
St Anna Am Aigen 
28/08 01:00
FT 
 Sv Dobl
Weinland Gamlitz 
28/08 01:00
FT 
 Sv Eberstein
Sk Treibach 
28/08 01:00
FT 
 Sv Strass
Deutschlandsberger Sc 
28/08 01:30
FT 
 Grossklein
Su Rebenland 
28/08 01:30
AET 
 Asko Mittlern
Sk Standra 
90min [3-3], Penalty [2-4], Sk Standra win
28/08 01:30
FT 
 Asv Schrems
Sc Retz 
28/08 02:00
FT 
 Harreitherwaldhofen
ASK Mannersdorf 
28/08 02:00
FT 
 Nova Cidade U20
Serra Macaense U20 
28/08 02:00
FT 
1 Sao Goncalo U20
Friburguense Rj U20 
28/08 03:30
FT 
 Rio Branco Ac Youth
Atletico Acreano U20 
28/08 03:30
FT 
 CRB (AL)
Bragantino SP 
28/08 06:15
FT 
 Brasil De Pelotas Rs
Ponte Preta 
28/08 06:15
FT 
 Coritiba (PR)
Vitoria Salvador BA 
28/08 06:15
FT 
1 Botafogo Sp
Parana 
28/08 06:15
FT 
 Vila Nova (GO)
Cuiaba (MT) 
28/08 07:30
FT 
 Operario Ferroviario Pr
Figueirense (SC) 
28/08 07:30
FT 
 Criciuma
Oeste FC 
28/08 08:30
FT 
1 Sport Recife
Atletico Clube Goianiense 1
28/08 04:00
FT 
 Llaneros de Guanare
Leones 
28/08 08:30
FT 
 Deportes Quindio
Real Santander 
28/08 08:05
FT 
 Ca Independente
Sv Robinhood 
28/08 10:00
AET 
 Ad San Carlos
Santa Tecla 
90 minutes[0-0], Double bouts[0-0], Penalty Kicks[4-2]
28/08 10:00
FT 
 CD Motagua
Managua 
27/08 22:00
FT 
 Hrvace
Hnk Segesta Sisak 
27/08 23:00
FT 
 Dolni Benesov
Prostejov 
27/08 23:00
FT 
 Valasske Mezirici
Fotbal Trinec 
27/08 23:00
FT 
 Slovan Rosice
SK Sigma Olomouc 
27/08 23:00
FT 
 Vrchovina
Synot Slovacko 
28/08 01:30
FT 
 Silkeborg KFUM
Vinder Vatanspor Vri 
28/08 02:30
AET 
 Northampton Town
Arsenal U21 1
90min [1-1], Penalty [4-3], Northampton Town win
28/08 02:45
AET 
 Mansfield Town
Everton U21 1
90min [1-1], Penalty [1-4], Everton U21 win
27/08 20:00
FT 
 Fleetwood Town Reserve
Wigan Athletic Reserve 
28/08 02:00
FT 
 Scunthorpe U23
Shrewsbury Town U23 
27/08 20:00
FT 
 Bristol City U23
Barnsley U23 
27/08 20:00
FT 
 Crystal Palace U23
Hull City U23 
28/08 00:30
FT 
 Tartu JK Tammeka
Levadia Tallinn 
27/08 23:30
FT 
 Eif Academy
Atlantis 
27/08 23:30
FT 
 Jyty
Raifu 
28/08 00:00
FT 
 Peka
Ri Pa 
27/08 23:30
FT 
 Ilves Tampere
HIFK 1
28/08 01:30
FT 
 Hsv Barmbek Uhlenhorst
Tus Dassendorf 
28/08 00:30
FT 
 Zfc Meuselwitz
Hertha Bsc Berlin Am 
28/08 01:30
FT 
 VFB Auerbach
Lokomotive Leipzig 1
28/08 01:00
FT 
 Rot Weiss Koblenz
Saarbrucken 
28/08 02:00
FT 
1 Throttur Vogur
Tindastoll Sauda 
28/08 02:00
FT 
 Keflavik U19
Virgin Grid U19 
28/08 02:00
FT 
 Leiknir Kb U19
Fram/ulfarnir U19 
28/08 04:00
FT 
 Grotta Kria U19
Grindavik Sindri U19 
27/08 16:30
FT 
 Persis Solo
Persiba Balikpapan 
27/08 16:30
FT 
 PSIM Yogyakarta
Mitra Kukar 
27/08 14:00
FT 
 Tri Elang United
Amesiu United 
27/08 14:35
FT 
 Mc Utama
Bina Mutiara 
27/08 15:00
FT 
 Ps Bintan
Bintan Muda 
27/08 15:10
FT 
1 Psbs Batusangkar
Gmr Tanah Datar 1
27/08 15:45
FT 
 Wonua Bombana
Ps Konut Putra 
27/08 16:00
FT 
 Cibinong Poetra
Bintang Timur 
27/08 16:00
FT 
 Fearless Persekabtas
Pskc Kota Cimahi 
27/08 16:00
FT 
 Persikab Bandung
Benpica Karawang 
27/08 16:00
FT 
 Prima Con
Maung Anom 
27/08 16:15
FT 
1 Persema Malang
Sumbersari 
28/08 09:15
FT 
 Persija Jakarta U20
Pss Sleman U20 
27/08 20:45
FT 
 Qashqai Shiraz
Mes Rafsanjan 
27/08 21:00
FT 
1 Niroye Zamini
Sepidroud Rasht 
27/08 21:00
FT 
 Persepolis Pakdasht
Oxin Alborz 
27/08 21:00
FT 
 Khouneh Be Khouneh
Baderan Tehran 
27/08 21:15
FT 
 Malavan
Damash Gilan FC 
27/08 21:15
FT 
 Shahrdary Arak
Navad Urmia 1
27/08 21:15
FT 
 Shahrdari Tabriz
Khooshe Talaee Sana Saveh 
27/08 22:00
FT 
1 Arman Gohar Sirjan
Mes Krman 
27/08 22:45
FT 
 Esteghlal Khozestan
Fajr Sepasi 
28/08 03:00
FT 
 Shamrock Rovers
Waterford United 1
27/08 22:30
FT 
 Nevezis
FK Zalgiris Vilnius 
27/08 23:30
AET 
 Banga Gargzdai
Kauno Zalgiris 
90min [1-1], 120min [2-2], Penalty [5-4], Banga Gargzdai win
27/08 21:00
FT 
 Kelantan FA
Sarawak 
28/08 08:00
FT 
 Veracruz
Queretaro 
28/08 08:00
FT 
2 Atletico San Luis
Morelia 1
28/08 08:00
FT 
 Atlas
Tigres UANL 
28/08 10:00
FT 
1 Club America
Pachuca 1
28/08 02:45
FT 
 Glenavon Lurgan
Portstewart 
28/08 02:45
FT 
 Larne
Lisburn Distillery 
28/08 02:45
FT 
 Warrenpoint Town
Harland Wolff Welders 
28/08 02:45
FT 
 Dungannon Swifts
Dergview 
28/08 02:45
FT 
 Loughgall
Newry City 
28/08 02:45
FT 
 Ballymena United
Newington 
28/08 02:45
FT 
 Dundela
Tobermore United 1
28/08 02:45
FT 
 Portadown FC
Dollingstown 
28/08 02:45
FT 
 Limavady United
Ards 
28/08 02:45
AET 
1 Bangor City FC
Carrick Rangers 
90min [2-2], 120min [5-3], Bangor City FC win
28/08 02:45
FT 
 Moyola Park
Cliftonville 
28/08 02:45
FT 
 Coleraine
Annagh United 
28/08 02:45
FT 
 Glentoran
Ballyclare Comrades 
28/08 00:30
FT 
 Grei
Valerenga B 
27/08 21:55
FT 
 Dhufar
Al Nasr(OMA) 
27/08 20:00
FT 
 Nacional Asuncion Reserve
Cerro Porteno Asuncion Reserves 
27/08 18:00
FT 
 Benfica U23
Vitoria Guimaraes U23 1
27/08 21:00
FT 
 Cd Aves U23
Famalicao U23 
27/08 23:00
FT 
 Sporting Braga U23
Portimonense U23 
27/08 23:00
FT 
 Sporting Clube De Portugal U23
Maritimo U23 
28/08 00:45
FT 
1 Vitoria Setubal U23
Leixoes U23 
28/08 01:00
FT 
 Cova Piedade U23
Belenenses U23 
27/08 22:30
FT 
 Acs Ghiroda
Politehnica Timisoara 
27/08 22:30
FT 
 Soimii Lipova
UTA Arad 1
27/08 22:30
FT 
 Sanmartin
Luceafarul Oradea 
27/08 22:30
AET 
2 Unirea Ungheni
Avantul Reghin 
90min [3-3], 120min [3-5], Avantul Reghin win
27/08 22:30
FT 
 Unirea Dej
Cs Sanatatea Cluj 
27/08 22:45
AET 
2 Unirea Mircesti
Cs Aerostar Bacau 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [2-4], Cs Aerostar Bacau win
28/08 00:00
FT 
 Alexandria
Voin Tate Numa Glenn 
27/08 21:15
FT 
 Al Baten
Al Nahdha 
27/08 21:15
FT 
 Al Baten
Al Nahdha 
27/08 23:45
FT 
 Al Qadasiya
Al taqdom 
27/08 23:45
FT 
 Al Qadasiya
Al taqdom 
27/08 23:45
FT 
 Al Jeel
Al Bukayriyah 
28/08 00:10
FT 
 Hottain
Al Mojzel 
28/08 00:20
FT 
 Al Tai
Al Kawkab 
28/08 02:45
FT 
 Edinburgh University
Berwick Rangers 
28/08 02:45
FT 
 Kelty Hearts
Spartans 
27/08 21:00
FT 
 Aberdeen U20
Ross County U20 
27/08 21:00
FT 
 Hamilton U20
Dundee United U20 
27/08 21:00
FT 
 Hearts U20
St Mirren U20 
27/08 19:45
FT 
 Hougang United FC
Albirex Niigata FC 
27/08 23:30
FT 
 Arne Tabor 69
Adria Miren 
27/08 23:00
FT 
 Spartak Trnava U19
Dukla Banska Bystrica U19 
27/08 23:00
FT 
 Msk Zilina U19
Poprad U19 1
27/08 16:00
FT 
 Myanmar womens
Philippines womens 
27/08 19:00
AET 
 Thailand womens
Vietnam womens 1
90min [0-0], 120min [0-1], Vietnam womens win
27/08 22:00
FT 
 Al Shorta Al Qadarif
Al-Hilal Kadougl 
28/08 01:00
FT 
 Ahli Al Khartoum
Hilal Al Fasher 
27/08 23:00
FT 
 Syrianska U21
Brommapojkarna U21 
27/08 22:00
FT 
 Kalmar FF U21
Hacken U21 
27/08 22:00
FT 
 Trelleborgs Ff U21
Goteborg U21 
28/08 01:00
FT 
 Halmstads
Jonkopings Sodra IF 
28/08 01:45
FT 
 Savedalens If U19
Lidkopings Fk U19 
27/08 21:00
 
 Kmc
Azam 
27/08 16:00
AET 
 Army United U19
Muang Thong United U19 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [4-2], Army United U19 win
27/08 21:00
FT 
 SC Tavriya
Bukovyna Chernivtsi 
27/08 22:00
FT 
 Dinaz Vyshgorod
Niva Vinica 
27/08 22:00
AET 
1 Podillya Khmelnytskyi
Volyn 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [4-5], Volyn win
27/08 22:00
FT 
 Veres Rivne
Rukh Vynnyky 1
27/08 22:00
AET 
1 Hirnyk Sport
Metalurh Zaporizhya 1
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [6-5], Hirnyk Sport win
27/08 22:00
FT 
 Mfk Vodnyk Mikolaiv
Prykarpattya Ivano Frankivsk 
27/08 23:00
FT 
 Inhulets Petrove
Metalist Kharkiv 
27/08 23:00
FT 
 Cherkashchyna Akademiya
Kremin Kremenchuk 
27/08 23:00
FT 
1 Kalush
Mynai 
27/08 21:00
 
 Penarol Reserve
Atletico Fenix Reserves Rur 1
27/08 22:00
 
 Juventud De Las Piedras Reserves
Ca Cerro Reserve 
28/08 01:30
FT 
 Rampla Juniors Reserves
Ca River Plate Reserves 
28/08 08:00
FT 
 North Texas
Tormenta 
28/08 08:05
FT 
1 Atlanta United
Minnesota United 
28/08 10:05
FT 
 Tacoma Defiance
Phoenix Rising 
27/08 18:00
FT 
 Ittifoq Navoiy
Zaamin 
27/08 19:30
FT 
 Rash Milk
Lokomotiv Bfk 
27/08 20:00
FT 
 Yangiyer
Aral Nukus 
27/08 20:00
FT 
 Zirabuloq
Fk Gijduvon 
27/08 20:30
FT 
 Chigatoy
Bunyodkor 2 
27/08 21:00
FT 
 Yashnobod
Turon Nukus 
27/08 21:00
FT 
 Rubin Uzb
Andijan 2 
27/08 20:00
FT 
 Dinamo Samarkand
Buxoro 
27/08 20:00
FT 
 Kokand 1912
Nasaf Qarshi 
27/08 22:15
FT 
 Pakhtakor Tashkent
Andijan 
27/08 22:15
FT 
 Sogdiana Jizak
AGMK 
28/08 02:00
FT 
 Stm Sports
Undy Athletic 
28/08 02:30
FT 
 Llanelli
Briton Ferry Athletic 
28/08 02:30
FT 
 Haverfordwest County
Goytre United 
28/08 02:30
FT 
 Afan Lido
Pontypridd 
28/08 02:30
FT 
 Taffs Well
Cwmamman United 
28/08 02:30
FT 
 Ammanford
Swansea University 
27/08 17:30
FT 
 Adelaide United
Adelaide City 
27/08 22:00
FT 
 Hungary Womens U19
Russia Womens U19 
27/08 22:00
FT 
 Belarus U17
Lithuania U17 
27/08 22:00
FT 
 Turkey U17
Slovakia U17 
27/08 22:00
FT 
 Ukraine U17
Azerbaijan U17 1
27/08 22:15
FT 
 Hapoel Iksal
Rubi Shapira 
28/08 01:00
FT 
 Ad Alhondiga Womens
Cde Olimpico De Madrid Womens 
28/08 01:00
FT 
 Monchengladbach Womens
Excelsior Barendrecht Womens 
28/08 01:30
FT 
 Menen
Dadizele 
28/08 02:00
FT 
 Heracles Almelo
HHC Hardenberg 
28/08 02:30
FT 
 Fortaleza Ec Xi
Ferroviario CE 
28/08 03:00
FT 
 Barcelona U19
Ajax Amsterdam U19